Wpis z mikrobloga

Ile wam zajmuje praca z polskiego? Moja pokręcona polonistka mi na siłę wpychała sześć lektur, ale zrezygnowałam, w ogóle miała jakiegoś fioła na punkcie ilości bo powiedziała, że tak z 5 stron ten pracy normalną czcionką. Ja mam dwunastkę i mi zajmuje koło trzech i pół strony, ledwo się mieszczę w 15 minutach.

#help #matura #matura2014 #maturaustnazpolskiego
  • 24
Moja pokręcona polonistka mi na siłę wpychała sześć lektur


@Wojt_ASR: (#) Jak u nas ktoś dał 6 to odradzała to. Mówiła że ciężko będzie wszystkie omówić i wachlarz pytać które może zadać komisja się powiększa. Sugerowała 4 pozycje ewentualnie 5.
@rulejn: lol, po co aż tyle? Ja mam temat "Czołówka filmu, prolog dramatu, inwokacja w eposie... Porównaj sposoby wprowadzania widza i czytelnika w fabułę dzieła.". Wybrałem sobie tylko trzy rzeczy do literatury podmiotu (książkę, film i komiks). Samej pracy nie napisałem i raczej nie napiszę. Wystarczy mi krótki plan, jakoś da radę to omówić (zwłaszcza, że nie ma żadnego minimum na długość prezentacji).

@Wojt_ASR: ja też już powinienem mieć gotową,
@Benzen: @Krylan: U nas jak ktoś miał 4 to od razu panikowała że ma za mało... Ja dałam w sumie dużo opracowań bo się trochę bałam że faktycznie 5 to też mało, ale teraz żałuję bo tego jest tyle że nie ogarniam... I ofc nie obyłoby się gdybym czegoś nie skopała, bo oddałam bibliografię z wpisanymi randomowymi stronami opracowań i wczoraj się zorientowałam ;p a moja babka z komisji podobno
@rulejn: nie zdążysz ich omówić. Ja przez to długo się zastanawiałem, którą wyrzucić, bo miałem pięć. Piętnaście minut to tylko tak się wydaje, że jest sporo.
@rerwen: Ale co zrobię teraz? Przeczytałam przed chwilą i mam 14 minut 57 sekund tak orientacyjnie. A babka mi mówi że za malo analizy a za dużo streszczenia, co za pokręcony człowiek. Może mysli że dalej mamy 20 minut na własną prezentację.
@rerwen: no nie będę, powiem wg planu, ale wysłałam polonistce to co mam i powiedziała, że za dużo streszczenia, mało analizy i w ogóle mało wszystkiego
@rulejn: u mnie zarys fabuły to kilka zdań, a dalej analiza pod temat. Pewnie masz dobrze, a poza tym nie da się tego nie zdać, a za prezentacje można dostać tylko 9 pkt o ile dobrze pamiętam. Reszta jest za rozmowę.
@rerwen: 5 za prezentację, 7 za rozmowę i bogactwo, 8 za umiejętność obrony tezy czy coś w tym stylu. Znam dwie osoby, które nie zdały, ale zbyt inteligentne to one nie są :P no nic, poskracam co się da, wyjdę tam i poleję trochę wody, jakoś to będzie ;)
@rulejn: opierniczałem się z tym strasznie, ludzie pokończyli swoje nawet w ferie (zimowe!), rekolekcje, miałem wyrzuty, zrobiłem jednego dnia jedną-dwie lektury. i tak trzy razy. razem pięć lektur, starałem sie tylko opisać info o bohaterze plus baardzo wodolejskie wnioski. wyszło 6 stron napisane calibri rozmiaru 12.