Wpis z mikrobloga

@Piesa: Jak już masz ją napisane, to nie masz się nawet czym stresować...ja swoją prezentacje pisałem dzień przed maturą, z czego część była w oparciu o streszczenia, i jakieś rzeczy z neta.
@DrKittens: @StefanEm: @pieczarrra:

Pisana własnoręcznie. Ale chodzi mi o to, że chcę się dowiedzieć, czy to co napisałem (co do formy) ma sens :)

A z tego co mówicie, wygląda, że i tak nie jest ważne co i jak powiem, byle było zgodne z tematem tak? :D
@Piesa: Aby dostać 8pkt:

przestrzega zasad poprawności właściwych dla języka mówionego w zakresie: ortofonii, fleksji, leksyki, frazeologii, składni

posługuje się stylem stosownym do sytuacji, komunikatywnym, o wyraźnych cechach indywidualnych

przestrzega zasad etykiety językowej

posługuje się bogatym słownictwem,

posługuje się bogatą terminologią (unikając pseudonaukowości)

swobodnie stosuje środki językowe typowe dla rozmowy
@Piesa: 7pkt za rozmowę:

formułuje na ogół adekwatne do pytań i poprawne merytorycznie odpowiedzi, wykorzystując przygotowaną bibliografię i/lub materiały pomocnicze

przekonująco uzasadnia własne stanowisko (rozumie stanowisko rozmówcy), swobodnie uczestniczy w rozmowie

dostosowuje do pytania stopień szczegółowości (ogólności) odpowiedzi

3 pkt za prezentację:

zna i rozumie wybrany materiał, wnikliwie go interpretuje, przywołując różnorodne konteksty

wykorzystuje w funkcji argumentacyjnej trafnie dobrany materiał (selekcjonuje materiał)

prezentuje zagadnienia w ścisłym związku z tematem (rozumie temat)
@Piesa: Jak będziesz mówić krócej to dostaniesz więcej pytań. Możesz też specjalnie pewnych rzeczy w prezentacji nie powiedzieć, żeby sprowokować komisję do zadania wygodnych dla siebie pytań. Ogólnie odnoszę wrażenie, że to rozmowa z komisją ma kluczowe znaczenie, jeśli wyczują że książki z literatury czytałeś i znasz, a praca była pisana samodzielnie to otrzymasz dużo expa.
@StefanEm: Ważne by gadać byle co ale na temat np. pytanie o program Gajowca - opowiadadsz kim był Gajowiec (przyjaciel Baryki) - przechodzisz na Barykę itp. Wtedy komisja pamięta jedno "on dużo mówił"