Wpis z mikrobloga

Ależ mnie to #allegro wkurza!

Nawpuszczali sprzedawców z Azji. Specjalnie wybieram towar z dostawą do kilku dni, żeby pominąć wszystkich sprzedających z Chin - bo to długi termin dostawy, problem ze zwrotem itd. Podany w aukcji czas przesyłki 3-4 dni. Dzień po zakupie co?

Jakbym chciał se z Chin kupować, to bym se na Aliexpress wszedł.
January-zwiedza-szpary - Ależ mnie to #allegro wkurza!

Nawpuszczali sprzedawców z Az...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Specjalnie wybieram towar z dostawą do kilku dni, żeby pominąć wszystkich sprzedających z Chin - bo to długi termin dostawy, problem ze zwrotem itd.


@January-zwiedza-szpary: przecież nie odrzucasz sprzedawców z chin, żeby to zrobić zaznaczasz "wysyłka z Polski" + smart, co nie zmienia faktu że allegro zaczyna testować granice do jakich może się posunąć, więc ja zrezygnowałem z ich usług
  • Odpowiedz
@Deska_o0 @PieknyWojciechPostrachDziewic
Powiedzcie mi jak to jest. Jak to jest, że ja ZAWSZE znajduje akurat na allegro najtaniej, WSZYSTKO jest bezproblemowo i nigdy nie miałem żadnego problemu xD
Jedyny problem na jaki trafiłem, to raz jak zdecydowałem się kupić poza allegro, a potem chciałem ten przedmiot zwrócić i musiałem zapłacić 17zl za przesyłkę (a skusiłem się na cenę 10zl mniejszą xD)
  • Odpowiedz
@Goronco: nie mam zielonego pojęcia, ale to że nie potrafisz znaleźć chociaż tej samej ceny gdzie indziej sugeruje że bardzo słabo szukasz, moja przygoda z allegro zakończyła się na:

Twoje oszczędności na dostawach to: 5764,16 zł

wiem nie jest to jakaś duża liczba przesyłek, ale od kiedy zaczęli robić sobie jaja ze sprzedawcami z chin, zamawiam wszystko poza allegro i jeszcze nigdy nie zapłaciłem drożej, nigdy też nie miałem problemu
  • Odpowiedz
@Deska_o0 A to ciekawe. Często na stronie sklepu nie dość, że towar w takiej samej cenie jak na allegro to jeszcze muszę zapłacić za dostawę i w razie zwrotu/reklamacji użerać się ze sklepem.
  • Odpowiedz
@Goronco: jeżeli tak wygląda dyskusja w twoim wydaniu to nie dziwię się że sprzedawcy na ciebie plują i utrudniają ci wszystko, standardowa praktyka przy użeraniu się burakami.
@Anonek463 no widzisz, a ja bardzo sobie chwalę rezygnację z usług allegro na rzecz inpost/aliexpress/amazon/inne marketplace/sklepy sprzedawców, na dodatek póki co przy każdym zakupie w najgorszym przypadku wyszło na to samo, ale przeważnie jednak łączna do zapłaty kwota wychodzi niższa
  • Odpowiedz
@Goronco: tak, zgodnie z tym co pisałeś, a co teraz bez mrugnięcia okiem próbujesz ekstrapolować na mnie to tobie, nie wołaj mnie już internetowy ściemniaczu
  • Odpowiedz
masz po lewej przy filtrowaniu button "wysylka z Polski"


@PurpleHaze: najgłupsze jest to, że nie przy wszystkich to jest.

@January-zwiedza-szpary kolejną głupotą jest ich z------a autokorekta. jakiś czas temu szukałem jakiejś bzdury po nr części, a te pajace cały czas zmieniały to na inny tekst. Bo moich wyszukiwań było 1, a tamtego więcej. więc może o to drugie mi chodzi.
O pomieszanych przez chińczyków kategoriach już nawet nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@pietrek16: wrzucę po prostu swój ostatni zakup:
najtaniej na allegro 471PLN
https://allegro.pl/oferta/milwaukee-packout-torba-50cm-4932464086-16459779094
zamówione w sklepie internetowym za 409PLN + oczywiście darmowa dostawa, całość trwała z 30 sekund, moim zdaniem warto, choć gdyby allegro od jakiegoś czasu nie leciało w przysłowiowe kulki to zamówiłbym przez nich i nawet nie sprawdzał ceny gdzie indziej
https://narzedziowiec.pl/milwaukee-torba-packout-50cm,3,28971,34986?
jeden zakup i nie dość że allegro nie dostało prowizji to 62PLN
  • Odpowiedz
Oczywiście że jest taniej poza Allegro


@Saeglopur: jak widzisz nie do wszystkich dotarła ta zmiana, jeden wmawia sobie że WSZYSTKO (aż musiał napisać to z caps lockiem) jest na allegro najtańsze, a drugi poza allegro widzi ceny +50%, zupełnym zbiegiem okoliczności żaden nie podał przykładu
  • Odpowiedz