Wpis z mikrobloga

https://x.com/FRHoffmann1/status/1746589423251403236

Rośnie liczba głosów eksperckich, które jasno wskazują, że Putin może zaatakować inne kraje europejskie w ciągu najbliższych kilku lat. Według analityków takie posunięcie nie będzie miało na celu zdobycia nowych terytoriów, a podział członków NATO i uzyskanie korzystnych warunków pokojowych dla Rosji.


Na platformie X analityk wojskowy Fabian Hoffmann ostrzega, że "mamy co najwyżej 2-3 lata na przywrócenie zdolności odstraszania wobec Rosji".


Jak podkreśla, dla Moskwy kluczowe jest zakończenie konfliktu, zanim NATO na czele z USA wykorzysta swoją przewagę militarną. Według Hoffmanna Putin, zamiast angażować NATO w "przedłużającą się wojnę lądową", prowadziłby "daleko idące ataki na krytyczną infrastrukturę cywilną we wszystkich europejskich krajach NATO".


Rosyjski dyktator liczyłby na to, że Zachód wycofa swoje wojska ze wschodniej flanki NATO w obawie przed eskalacją i wojną totalną. Jak podaje Hoffmann, byłaby to "rywalizacja w gotowości do podejmowania ryzyka". Po wielokrotnym braku jednomyślności członków NATO w kwestii Ukrainy Putin umocnił się w przekonaniu, że sojusz wycofa się, gdy sytuacja stanie się trudna.

Rosja nie planuje typowej wojny konwencjonalnej na dużą skalę z NATO, jaką obecnie widzimy na Ukrainie i do której się przede wszystkim przygotowujemy. Już przed poniesieniem znacznych strat na polu bitwy Ukrainy, Rosja wiedziała, że ​​w takim scenariuszu będzie gorsza. 4/20

Rosyjskie myślenie o wojnie z NATO kręci się wokół koncepcji kontroli eskalacji i zarządzania eskalacją. Głównym celem Rosji w wojnie z NATO jest skuteczne zarządzanie eskalacją i szybkie zakończenie wojny na warunkach korzystnych dla Rosji. 5/20

Wczesne zakończenie działań wojennych jest konieczne, biorąc pod uwagę, że 🇷🇺 musi zapewnić sobie zwycięski wynik, zanim konwencjonalna przewaga NATO się ujawni, zwłaszcza Stanów Zjednoczonych. Dwie kluczowe koncepcje odgrywają kluczową rolę: uderzenia deeskalacyjne i agresywne sanktuarium. 6/20

Zamiast kompleksowego pokonania NATO w długotrwałej wojnie lądowej, podobnej do tej, którą widzimy na Ukrainie, rosyjska doktryna zakłada, że ​​Rosja będzie próbowała zmusić NATO do poddania się, sygnalizując możliwość zadawania stopniowo większych zniszczeń. 7/20

W szczególności wiązałoby się to z atakami na szeroką skalę na krytyczną infrastrukturę cywilną w europejskich krajach NATO na wczesnym etapie. Wiadomość dla rządów NATO: Nie udzielajcie wsparcia waszym wschodnioeuropejskim sojusznikom, chyba że chcecie, aby wasza populacja cierpiała. 8/20

Jednocześnie Rosja rozszerzyłaby swój parasol nuklearny na każde terytorium NATO, które udałoby się jej zdobyć w pierwszym ataku. Wysyła to drugą wiadomość: wszelkie próby odzyskania tego terytorium, szczególnie przez zewnętrzne siły NATO (USA), doprowadzą do eskalacji nuklearnej. 9/20


https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nato-przygotowuje-sie-na-potencjalna-wojne-z-rosja-ujawniamy-strategie-sojuszu/2be3yg4,79cfc278

#ukraina #rosja #wojna
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@john_transvolta: 1. Rosja nie moze pokonac Ukrainy droga konwencjonalna 2. Jakby uzyla broni niekonwencjonalnej to juz dawno by ja pokonala. Tyle ze wiele by z niej nie zostalo.

Wierza w taki scenariusz powazni ludzie ktorzy maja dostep do informacji niejawnych jak np w BBN czy instytuty jak ISW jak i wszelkiego rodzaju instytuty zresztajacych ex pracownikow rzadowych w europie (jak np te z niemiec). Do tego wierzy w to Biden
  • Odpowiedz
@Dorodny_Wieprz: Jedna rzecz mnie bardzo interesuje. Napisałeś tyle chłamu, a nawet nie zdałeś sobie sprawy w między czasie jak bardzo odleciałeś? Ty naprawdę w to wierzysz :D?
  • Odpowiedz
@Arriva: Ja nic nie "napisalem". Jedynie przekopiowalem i przetlumaczylem automatycznie. Nawet nie przeczytales tekstu zeby dojsc do tak prostej rzeczy.

Jak chcesz wypowiadac sie na tak powazne tematy i oceniac ze ktos "odlecial", skoro nie potrafisz nawet przeczytac paru akapitow tekstu zrodlowego?
  • Odpowiedz
@Dorodny_Wieprz: Już na początku pokazujesz, że rządzi tobą pycha. Nie wiesz czy przeczytałem, czy nie przeczytałem. Dla twojej wiadomości przeczytałem i mogę cię uspokoić. Oni nic nie mogą :) Będą zniszczeni szybciej niż wpadli na pomysł by siać tu grozę.
  • Odpowiedz