Wpis z mikrobloga

Wynajmuje mieszkanie parze studentów. Ogólnie mieszkanie w nowym bloku. Problem jest taki, że w czynszu opłacają sprzątanie klatki raz w tygodniu, jest Pani, która przychodzi i sprząta. Przed klatką jest kostka z dużą ilością piachu, bo wszędzie w okolicy budowy. Logiczne, że ten piach się wnosi na klatkę, szczególnie jak pada deszcz. Nie da się z butów wszystkiego wytrzepać.

No i tu zaczyna się problem, bo moim zdaniem skoro opłacają czynsz to nie muszą zamiatać, nawet przed mieszkaniem na swoim piętrze, natomiast jedni z sąsiadów skarżą się, że jest piach na korytarzu i brzydko to wygląda. Co uważacie, bo ja stoje po stronie studentów

#ankieta #pytanie #kiciochpyta #sasiedzi

Powinni sprzątać czy nie?

  • Tak, powinni tego wymaga kultura osobista 10.2% (9)
  • Nie, bo opłacają sprzątanie w czynszu 70.5% (62)
  • Nie, ale dla świętego spokoju niech zamiotą 8.0% (7)
  • Uchwyt Rowerowy na budyń 11.4% (10)

Oddanych głosów: 88

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JavierDaY: Tylko "twoi" studenci mają buty i noszą piach ;)? Jak sprzątanie opłacone jest za rzadko, to niech sprzątają ci którzy mają z tym problem.

Wiadomo, jak się wniesie nadmiarowo (czyt. wdepnąłeś w psie gównо i nie zauważyłeś, żeby wytrzeć w trawę) to pasuje po sobie ogarnąć, ale piasku wynikającego z "normalnego zużycia" nie sposób się czepić.
  • Odpowiedz
@JavierDaY: wiesz, ja mieszkam u siebie i mam dwóch sąsiadów co też mają swoje m. Wtedy się inaczej na to patrzy, wynajmowałem i wtedy do pewnego wieku też miałem w dupie. Dopiero gdzieś w okolicach 28 roku życia też odkurzałem na klatce przy okazji.
  • Odpowiedz
Ogólnie nie sprzątając klatki schodowej nie łamią żadnego regulaminu spółdzielni, więc niby luz. Choć gorzej jak jakiegoś bratanka kiedyś tam zakwaterujesz, a ta babka co ma problem, da mu popalić. Straż sąsiedzka 70+ lat potrafi młodym ludziom też się rewanżować, ale to już inna sprawa...

@JavierDaY:
  • Odpowiedz
@JavierDaY: Rozumiem. Do czasu gdy nie niszczą ścian w mieszkaniu, a nie na klatce np., to powinieneś tylko liczyć $$$ z wynajmu, puszczając oczko do sąsiadów, że z nimi pogadasz, po czym za 10 sekund zapominać, że im to obiecałeś;)
  • Odpowiedz