Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zaczynam eksperyment polegający na zrealizowaniu 8 tygodniowego programu uważności na podstawie książki (pic rel). Książkę dostałem w prezencie i w sumie nie mam nic do stracenia poza czasem. Podobno wielu ludziom pomogła. Mam nadzieję że mój dobrostan się poprawi w odczuwalnym zakresie. Uruchamiam tag #8tygodni na którym będę się dzielił doświadczeniami i podsumowywał czy opisana w książce technika jest coś warta i czy warto na to tracić godzinę dziennie przez 8 tygodni. #depresja #uwaznosc #medytacja
giermek - Dzisiaj zaczynam eksperyment polegający na zrealizowaniu 8 tygodniowego pro...

źródło: temp_file2614161849525941073

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@klaky tak mi przyszło do głowy jeszcze żeby zapytać. Dlugo codziennie medytowałeś? Masz jakieś rady praktyczne? Co byś zrobił jako początkujący mając aktualną wiedzę?
  • Odpowiedz
@giermek: zacznij od 2 minut ustaw budzik i usiądź z prostym kręgosłupem, lepiej się nie opierać, licz wdech i wydech do 6. Twoje zadanie to być skupionym tylko na tej jednej czynności, obserwuj wdech i wydech i licz. Liczenie pozwoli zająć umysł i sprawi że uda cię się przesiedzieć, po paru dniach możesz spróbować bez liczenia. Jak dasz radę to rób dwa razy dziennie, możesz próbować wydłużyć do 5 min.
  • Odpowiedz
@klaky: jak przestaniesz liczyc albo będziesz liczył nie skupiony na wdechu i wydechu, to wróć do oddechu, w myślach postaraj się znaleźć moment w którym odpłynąłeś, i wróć do skupienia na oddechu , nie oceniaj, coś w stylu o znowu odpłynąłem. W czasie praktyki zmieniasz się w obserwatora siebie, swojego umysłu
  • Odpowiedz