Wpis z mikrobloga

Czy ktoś poza mną zauważył nową tendencję do oceniania pasażerów przez kierowców w uberze, przynajmniej w #lublin?
Odbyłem już dobre 200 przejazdów, o ile jeszcze niedawno miałem średnią 4,98, tak ostatnio została kilka razy z rzędu obniżona (spadała jednorazowo o 0,02 lub 0,03) do 4,91, wygląda, jak gdybym dostawał od kierowców jedynki. I to mimo że nie sprawiłem dosłownie żadnych problemów i jestem chyba najmniej problemowym pasażerem w całym mieście! Po cichu zauważyłem, że gdy kierowca ocenia po odbytej jeździe, to zamiast do tej pory świecących na żółto gwiazdek są teraz gwiazdki wyblakłe lub ich nie ma (przez co może być też brak ocen 5). I jak wygląda przyznanie takiej gały pasażerowi z perspektywy kierowcy? Bo ja nawet gdy chcę dać 4 kierowcy, to muszę to konkretnie uzasadnić, a przy jeszcze niższej ocenie kierowca jest podobno powiadamiany o skardze.
#uber #bolt #freenow
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonLek: A sprawdziłem że faktycznie może. Mam 5.0. Jak klikniesz w ocenę swoją to jest lista wytycznych, na które zwracają uwagę. Może pasów nie zapinasz.
  • Odpowiedz
  • 4
@dr3vil: Nic z tych rzeczy, żarcia w samochodzie, kłócenia się z kierowcą, którędy jedzie i spóźnień też nie ma.
A zresztą, zmieniam zasady, za samą eskę lub vox fm w samochodzie będą od tej pory 2 oceny w dół.
  • Odpowiedz
@AnonLek: Przejazdów mam już na pewno kilkadziesiąt, jak nie kilkaset nabitych, a przed chwilą sprawdzałem, że mam 5.0. A moja interakcja z kierowcą głównie ogranicza się do "dzień dobry", "dziękuję, do widzenia" i "jakby pan dał radę to tutaj proszę się zatrzymać".
  • Odpowiedz
@AnonLek o bez kitu też mi spadło do 4.90. A mialem ostatnio jeden 3 kursy tylko w ciągu miesiąca na odcinku 3km. Zaraz będzie że ci poniżej 4,9 dodatkowa dopłata za nieuprzejmego pasażera by odbudować swoją wiarygodność.
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonLek Tereotycznie zawsze mozesz sprawdzic swoje oceny ktore dostajesz od kierowcow, ale napisze tak tylko, ze poraz pierwszy dostalem od kierowcy 1 i w sumie do tej pory nie wiem za co, bo pasy zapinam czasem cos tam zagadam, a jak rozmowa sie nie klei to nie przedluzam gadki i siedze w ciszy, a na dodatek nie trzaskam drzwiami ( ͡º ͜ʖ͡º), a no i czesto
  • Odpowiedz