Wpis z mikrobloga

i tu jest pewien problem - nie działa


@piotrek45612: częściowo działa tzn. wyłapuje parujący tłuszcz - okapy łapią go w taki filtr aluminiowy

Ale gdyby wylot odkurzacza byl za oknem... XD


@Niedobry: czasem jak nie ma innej możliwości to montuje się okap w trybie pochłaniacza aby tylko wyłapywał tłuszcz i pochłaniał wilgoć filtrem węglowym, więc teoretycznie ten odkurzacz też pochłonie tłuszcz i część wilgoci, ale po dłuższym czasie
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko

@Niedobry: czasem jak nie ma innej możliwości to montuje się okap w trybie pochłaniacza aby tylko wyłapywał tłuszcz i pochłaniał wilgoć.


No właśnie i to jest w 100% zabudowań wielorodzinnych, gdzie wentylacja jest grawitacyjna, więc ten odkurzacz to jeden c--j z okapem. xD
  • Odpowiedz
@radziuxd Pierwszy raz takie cuda widziałem w jakimś bloku żeby okap nie miał podłączenia do wentylacji tylko jakiś filtr xDD Ja mam na szczęście wpięty normalnie do kanału ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kraven2024 @piotrek45612 @Niedobry @ryrzzjapkami @lelons91 @bylem_zielonko @BornToDie69 @Ranger
Jedna rzecz wam umknęła, a mianowicie przepływ powietrza. Odkurzacz zasysa mało powietrza, ale pod dużym ciśnieniem, a okap musi przepompować dużą ilość powietrza, ale nie gra tu tak dużej roli ciśnienie. Poza tym majstersztyk, z tym, że nie działa. Lepszy byłby zwykły wiatrak o dużo mniejszej mocy, ale z większymi łopatkami wirnika z dołączonym filtrem po
  • Odpowiedz