Wpis z mikrobloga

@bn1776 człowieku, przecież nikt nie mówi tutaj o takich zawodach, w których się fizycznie nie da.

Lekarze, strażacy, policjanci, piekarze (na poniedziałek rano musi być gotowe), tak samo jak ci twoi hutnicy, kelnerzy, nawet w IT krytyczne systemy mają dyżury 24/7 itd. Wszyscy ci muszą pracować w niedziele.

I byś tym próbował zbić argument, że przecież od średniowiecza jest "dzień święty świecić" i już wtedy się nie pracowało, a nawet w starożytnym Rzymie były wolne niedziele. Bo przecież strażak gasi pożar w niedzielę!!!111
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321 poza tym nigdzie nie widziałem postu, komentarza mówiącego - zróbmy 4 dniowy tydzień pracy ale tylko dla wybranych

Większość postów uogolnia, że 4 dniowy tydzień pracy powinien obowiązywać bez rozróżnienia, dla jakich branż
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321 napisałem o Januszu z wielkie Brytanii, bo jego wywiad czytałem, on uczestniczył w takim eksperymencie ia doświadczenie jak to działa na jego firmę

Napisałem też, że nie chodziło o to, że on nie chce zrobić 4 dniowego tygodnia pracy, tylko o tym, że jego otoczenie, dostawcy i partnerzy wymuszają na nim pracę w takim trybie, że przejście na 4 dniowy tydzień pracy nie jest możliwe,

Ktoś przywołał tutaj też przykład
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321 jeśli mówimy tylko o wąskiej grupie wybranych pracowników, głównie pracowników biurowych I administracji, usług, it to też nie zawsze się zgadzam

Jeśli mamy administrację to bez odpowiedniej infromatyzacji jest problem załatwić jakąś sprawę bo urząd zamyka się tak jak twoje korpo. Co to zmieni dla reszty pracowników, że administracja będzie pracować 4 dni w tygodniu skoro reszta ludzi będzie miała taki sam problem załatwić sprawę w urzędzie jeśli nie zwiększy
  • Odpowiedz
@bn1776

No właśnie ty napisałeś, że kiedyś Janusze protestowali i teraz protestują, a kiedyś się dało I teraz też będzie się dało


I co w związku z tym?
  • Odpowiedz
@bn1776

@mk321 poza tym nigdzie nie widziałem postu, komentarza mówiącego - zróbmy 4 dniowy tydzień pracy ale tylko dla wybranych


Większość postów uogolnia, że 4 dniowy tydzień pracy powinien obowiązywać bez rozróżnienia, dla jakich
  • Odpowiedz
@bn1776

Napisałem też, że nie chodziło o to, że on nie chce zrobić 4 dniowego tygodnia pracy, tylko o tym, że jego otoczenie, dostawcy i partnerzy wymuszają na nim pracę w takim trybie, że przejście na 4 dniowy tydzień pracy nie jest możliwe,


No bo to był jakiś eksperyment i jeden Janusz się żalił. To nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@bn1776

it to też nie zawsze się zgadzam


Umiesz czytać?
- Specjalnie pisałem "zwykły programista". Wszyscy mają gdzieś kiedy jakiś pieniczak klepie taski w
  • Odpowiedz
  • 1
@mk321

Chyba się nie dogadamy, mam wrażenie, że piszemy o tym samym ale się nie możemy zrozumieć
Ja też pisałem, że zmiana dokona się sama pod wpływem zmian społeczno ekonomicznych kiedy firmy będą na to gotowe m in przez wprowadzenie robotyzacji napeczanej sztuczną inteligencją

Napisałem ci nawet takie usystematyzowanie od myślników, a ty nadal
  • Odpowiedz
@bn1776

Odpisałem w osobnych komentarzach na twoje myślniki, m in po co grafikowi taki tydzień pracy jeśli sam pisałeś, że może pracować kiedy jemu się podoba i ogranicza go tylko wykonanie zadania. To w jaki sposób wpływa na niego 5 dniowy tydzień pracy?


Bo obecnie w teorii grafik może robić kiedy chce, ale w praktyce musi pracować 5 dni w tygodniu od 8 do 16. Dlaczego? Bo szef tak chce.
  • Odpowiedz