Wpis z mikrobloga

Siedziałem dziś sobie w pociągu. Naprzeciw mnie byli tata z synem i rozmawiali, podziwiali co jest za oknem. Młody zadawał dużo pytań, a ojciec odpowiadał tak jak umiał. Jak byłem mały to tak samo robiłem z tatą. Jak widziałem Radom to pytałem czy jesteśmy blisko Lublina. Albo zastanawiałem się jak pociąg jedzie i dlaczego jest szybszy niż autobus. Zadawałem pytania, on na nie odpowiadał. Oglądaliśmy z nim co jest za oknem. Pytałem co to za miejscowość na której się zatrzymywaliśmy. On zawsze znał odpowiedź, bo znał mapę Polski jak własną kieszeń. Po latach też znam mapę Polski jak własną kieszeń.

Tęsknię za tatą zbyt mocno. Prawie cztery lata jak już go nie ma. Mam nadzieję, że młody docenia takie chwile.

#gownowpis #zalesie #tatacontent #podrozujzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@stuparevic: chcę być jak mój tata. Wpoić w córkę/syna taką pozytywną i zakręconą energię i wiedzę o otaczającym nas świecie. Uwielbiałem dowiadywać się o takich rzeczach od mojego taty. Brać pociechę na wycieczki, zarówno zagranicę, jak i w Polskę, czytać z nim książki (choć mój tata mi nie czytał książek, bardziej opowiadał historie), grać z nim w gry, odkrywać jego pasję…
  • Odpowiedz