Wpis z mikrobloga

no elo, jak ktoś chce mnie zatrudnić w swojej firmie i jest to młody gość, wypada pytać o wypłaty w #btc? Czy raczej europejskie regulacje skutecznie uniemożliwiają takie manewry? Nie wiem, czy w ogóle ludzie tak robią i czy samym pytaniem nie wyjdę na błazna, a przecież dostawać pieniążki w #btc to wygryw nad wygrywami #pracbaza
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ziiemniiak no tak, lepiej dostawać hajs na konto bankowe co nie?
@niegwynebleid nie chodzi mi o kupno, a o obrót tym aktywem i regulacje związane z tym (podatki itp)
@garrfik jaki bananowy? Czy dla wykopka każdy kto używa portfeli blockchain to banan? # @elementarz1 uważam, że to najlepsza opcja, zależy też od regulacji ogólnie panujących w EU, kto lubi płacić niepotrzebne podatki?
  • Odpowiedz
@SaishoKara: a czy wg ciebie pracodawca nie musiałby tego szajsu zakupić, żeby ci go wręczyć?
używaj sobie nawet cukierków z lukrecji do spekulacji - kto wie, może jest to waluta przyszłości. Ale chwilowo jednak nie działamy w świecie fantazji i korzystamy z normalnych, mających oparcie pieniędzy.
  • Odpowiedz
@ziiemniiak akurat chodzi mi o branże, gdzie hajs dostaje się od zlecenia, więc gaża na portfel w USDT ma duży sens. Widocznie wykopki myślą, że krypto waluty to tylko dźwignia i piramidy finansowe, ale no cóż, warto było zapytać xD
  • Odpowiedz
@sberate oni lubią fiaty, wiadomo, ale w czym problem, skoro można legalnie zamieniać crypto na fiaty? O ile ktoś oczywiście pracuje w Polsce, różne są sposoby, żeby nie brać udziału w tych przestępczych systemach. Poza tym, bądźmy szczerzy, który młody człowiek chciałby wspierać instytucje finansową jaką jest ZUS? Dodam tylko, że wszystko co pisze jest fikcją, iż choruje na schizofrenię i nawet nie mam pojęcia, czy szklanka herbaty, którą właśnie trzymam
  • Odpowiedz
@SaishoKara: podatek dochodowy i tak musisz zaplacić, a wydawanie btc na chleb i bułki to największa głupota, powinno zarabiać się w walucie w której się wydaje, a wydawać najlepiej jest walute słabą, a nie k---a najrzadsze aktywo świata, btc trzeba traktować jako inwestycje długoterminową a nie środek płatniczy, po zatym odbierasz sobie możliwość wybrania momentu zakupu, szef kupuje dla ciebie btc w momencie wyplaty i c--j, że akurat bitek może
  • Odpowiedz
@elementarz1 nie chce omijać żadnych podatków, btc to przykład, kraje chcą wprowadzać własne cyberwaluty, więc trochę pierdze z reakcji wykopków, że ktoś wolałby zarabiać w innej walucie niż fiat. Sama wypłata w btc byłaby o tyle dobra, że mógłbym sobie ją odrazu spieniężyć w dowolne mi aktywo. Poza tym, oszukiwanie jakiego państwa, jeżeli praca typu digital nomad? Nie mieszkając w Lolsce od 14 lat wciąż muszę płacić tam podatki i składki,
  • Odpowiedz
@elementarz1 chodzi mi o dostawanie płatności w USDT/USDC. Co złego i oskarkowego w takim rozwiązaniu? Czy to BTC, czy jakikolwiek blockchain? Istnieje coś takiego jak stablecoin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SaishoKara: stable to stable a btc to btc, mówiłem, że dostawanie w btc to mało iq, w stablach to przecież to samo co we fiatach oszuscie, jeśli uważasz że byle stable to to samo co btc to ja nie mam pytań i oglaszam cie miszczem świata i okolic, a teraz wracaj na swoj tag o oskarkach
  • Odpowiedz
@elementarz1 co za różnica, mogę dostawać btc i odrazu sobie w stable convertować, bądź wymienić na gotówkę. I co odrazu oszuście, przecież są cale biura doradztwa podatkowego pomagające obchodzić luki prawne na własną korzyść.
  • Odpowiedz