Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Czy ktoś z was wykopki mieszka w budynku z ramy h? Potrzebuję, żeby ktoś mi pomógł w rozpoznaniu, czy mieszkanie jest zrobione w tej technologii. Czekam na info od spółdzielni, ale nie wiadomo, kiedy odpowiedzą.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@spitalaj

Większość budynków dziś jest w tej technologii, rozpoznasz po chamskich słupach betonowych w "losowych" miejscach mieszkania chyba że ktoś tak dobrze zaproejtkowal że ściany zawsze pokrywają się że słupami- No ale nawet wtedy- to i tak będą dużo szersze od ściany i powinny odstawać
  • Odpowiedz
  • 0
@del855 To budynek z lat 80, wiem, że słupy i belki są widoczne, chodzi mi o to, czy belka zawsze biegła po środku budynku, bo w tym przypadku są one na ścianach zewnętrznych.
  • Odpowiedz
  • 1
@spitalaj

Zwykle są co równe odstępy i też na ścianach zewnętrznych bo chyba logiczne że w skrajnych miejscach też będą ;)

W moim kwadracie były zarówno przy oknie jak i przy w środku mieszkania
  • Odpowiedz
  • 0
@del855 Dzięki, pytam, bo już zgłupiałem. Oglądałem kilka mieszań w ramie h, wszędzie była belka po środku. To mieszkanie ma belki tylo po bokach. Rzeczoznawca w operacie wpisał, że to wielka płyta i się zarzeka, że na bank nie rama h. Teraz muszę czekać na info ze spółdzielni. Ch wie, ile to potrwa.
  • Odpowiedz
Czy ktoś z was wykopki mieszka w budynku z ramy h?


@spitalaj: Jest do d--y. Mieszkałem jako dzieciak ponad 10 lat. Bardzo niosą się zwykłe dźwięki (rozmowy, muzyka, etc.). WIększość niskich bloków z PRL (do 4 pięter) nie jest z wielkiej płyty, tylko na ramie H.

Rama H jest wypełniana cegłami lub pustakiem, wielka płyta to po prostu wielka płyta (dosłownie).
  • Odpowiedz