Wpis z mikrobloga

Plusujcie potężny zbiornik- Racibórz Dolny. Przyjmie 185 mln metrów sześciennych wody co pozwala na przechwycenie fali z powodzi tysiąclecia. Chroni 2,5 miliona ludzi z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.
#powodz
BELM0ND0 - Plusujcie potężny zbiornik- Racibórz Dolny. Przyjmie 185 mln metrów sześci...

źródło: temp_file3296655043967465290

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BELM0ND0: jeszcze więcej plusów należy się temu panu, który pod koniec swoich rządów uruchomił program dla Odry i rozpoczął budowę całej sieci polderów i umocnień jak właśnie Racibórz.
Nie tylko prowadził nas do NATO i UE.
Uber Czad :)
apeee - @BELM0ND0: jeszcze więcej plusów należy się temu panu, który pod koniec swoic...

źródło: 2009-08-07-jerzy-buzek

Pobierz
  • Odpowiedz
@BELM0ND0 Basen olimpijski ma standardowe wymiary 50 metrów długości, 25 metrów szerokości i 2 metry głębokości. Objętość takiego basenu wynosi:

[ 50 \, \text{m} \times 25 \, \text{m} \times 2 \, \text{m} = 2500 \, \text{m}^3 \]

Aby przeliczyć 185 milionów metrów sześciennych wody na liczbę basenów olimpijskich, należy podzielić tę objętość przez objętość jednego basenu olimpijskiego:
  • Odpowiedz
  • 0
nie mieszkam w żadnym z tych województw, więc nie plusuję


@Goronco: Ja też nie mieszkam ale takiemu zbiornikowi plus się należy.
  • Odpowiedz
  • 1
Potrzeba w cholerę więcej takich inwestycji.


@groman43: tu potrzeba wielowątkowych działań, same zbiorniki są dobre, ale nie wszystko będą w stanie zabezpieczyć
  • Odpowiedz
  • 0
@BELM0ND0: niestety wody polskie to p------ą xd przejeżdżałem dziś obok kanału Ulga i jest srogie wyjebongo już, nie wiem na co czekają, jak czesi rozpoczną spuszczanie to nas znowu z-----e
  • Odpowiedz
Uber Czad :)


@apeee: do tego pozbył się nieefektywnych 49 województw dla 16 i stworzył gimnazja, które sprawiły, że w testach pisa polskie szkoły były w światowej topce. Spadliśmy zaraz po ich likwidacji.
  • Odpowiedz