Wpis z mikrobloga

Czy ten naród już totalnie zdziczał i pozbył się jakichkolwiek przejawów człowieczeństwa i rozumu?

Pamiętam 1997 i powódź (jako obserwator, nie uczestnik):
- ludzie brali sprawy w swoje ręce, bo rząd był jak dziecko we mgle
- wędkarze przyjeźdżali ze swoimi łódkami
- właściciele składów budowlanych dawali piasek
- krótkofalowcy czynnie uczestniczyli w komunikacji służby-obywatele
- lokalne stacje radiowe nadawały komunikaty, również te od ludzi, który tracąc kontakt z bliskimi chcieli ich poinformować, ze żyją i wszystko ok
- normalni szeregowi mieszkańcy brali w dłoń łopaty i napełniali worki, budowali prowizoryczne tamy i ogólnie pomagali innym
- po wszystkim cały kraj zrzucał się na powodzian
- robiono akcje charytatywne, których motywem przewodnim była nagrana przez polskich artystów piosenka

dzisiaj jesteśmy perfekcyjnie skomunikowani, każdy ma telefon i internet, rząd i instytucje mu podległe co chwilę informują o stanie wód, zalaniach i wszystkich możliwych statusach i co? i g---o:
- foliarze p------ą na społecznościówkach, że jaka powódź jak jeszcze tydzień temu były susze
- przygłupy narzekają, że w telewizji straszą powodziami, to tylko jesienny deszczyk pada
- idioci robią sobie bekę z ludzkiej tragedii, że wiesz hehe drugi sezon Wielkiej Wody, na grzybki se wyskoczę, patrzcie na zdjęcie kałuży jak Wrocław zalany
- no i oczywiście typowo polacki sport narodowy - narzekanie na wszystko

Informują? Źle, bo straszą.
Nie informują? Pewnie Tusek chce zalać Polskę, żeby Niemiec mógł ryż hodować.
Służby proszą o pomoc lokalsów? Źle, bo nie ma specjalistycznych sprzętów na każdą wieś i wioskę i jak to tak, że OSP z jednym wozem nie potrafi ogarnąć pięciu wsi.
Miasta porobiły wały i są w gotowości? Głupki i panikarze.
Miasteczko z 13k ludności nie ma sprzętu polowego i rozkłada materace gimnastyczne? Jak tak można.

a najgorsze jest to, że jak będzie już po wszystkim to się zacznie rozliczanie - jak miasto się obroniło albo woda przeszła bokiem, to będzie o niegospodarności i pokazówkach. Jak miasto się nie obroni, to będzie, że rząd przez niecały rok za sterami nie był w stanie ochronić całej Polski przed powodzią, a Tuska i Kosiniaka to najlepiej do Hagi.

#powodz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@aegypius gościu, mieszkam we Wrocławiu, czekam na rozwój wydarzeń i sobie smieszkuje. Co mi pozostało? Jak wyleją rzeki to mogę być odcięty od świata, nie pojechać w poniedziałek do pracy, nie pójść na zakupy. Daj zyc człowieku.

Jak trzeba będzie to pójdę ładować piasek do worków. Póki co nie ma takiej potrzeby. To nie jest 97, nie mamy braków w komunikacji, we Wrocławiu dzien jak codzień. Nie ma co siać paniki,
  • Odpowiedz
@aegypius: Generalnie taka uwaga do foliarzy, susz etc.
Ludzie mają prawo mieć mindfuck jak ostatnich dwa tygodnie było z każdej strony pie*lenie jaka to w kraju susza a Wisła bije rekordy w byciu wyschniętą a tu nie mija 48 godzin i nagle pół kraju obsrane bo zaraz będzie mieć powtórkę z 1997 roku. Sam jeszcze jeszcze wczoraj wieczorem mówiłem, że przesadzają z tymi powodziami. Ledwo dwa dni popadało i to
  • Odpowiedz
@Bardak: o kurde, to tak jakby Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej z modelami opadów miał lepszy ogląd, niż random przed komputerem który używa potęgi swojego chłopskiego rozumu do analizy.
  • Odpowiedz
@aegypius: Chyba do tej pory używa się zwrotu, że ktoś zaje*bał jakąś rzeczy z pomocy dla powodzian. Choć dawno nie słyszałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aegypius brzmisz jakbyś przeglądał tylko takie źródła wiadomości, które rozpowszechnianiają wiadomości z drugiej listy. Jako typowy użytkownik internetu, nie mający nic wspólnego z Śląskiem nie zauważyłem takich akcji, lub występują, ale w ilościach marginalnych
  • Odpowiedz
@VZee: Tu nie chodzi o żaden chłopski rozum czy ignorację tylko najzwyklejsze ludzkie zdziwienie jak to sytuacja z jednego ekstremum momentalnie eskalowała do przeciwległego ekstremum.
  • Odpowiedz
@aegypius bardziej mnie r---------a to że kiedyś do pomocy rwali się wszyscy młodzież dzieci, a teraz Julki i oskarki siedzą w telefonach i jakby im starzy powiedzieli ze maja pomoc to by tylko słuchawki założyli i w------e XD


@korni007: a też p--------z głupoty. W "tamtym" pokoleniu też byli tacy co mieli w------e. Wszystko zależy od wychowania
  • Odpowiedz