Wpis z mikrobloga

Podatek od pustostanów wejdzie i pewnie w modelu kanadyjskim. Umożliwienie decydowania gminom to polityczny majstersztyk, bo posłowie umyją rączki i wątpliwości proszę kierować do radnych. A radni w dużych miastach ochoczo i z radością wytępią wszystkie tzw. osiedla inwestycyjne, bo każdy wie gdzie u niego w mieście jest taka patologia. Wsie bezpieczne, bo by sołtysa na widłach wywieźli.

Normalnie by to pewnie dużo nie dało, ale rodacy intensywnie, od lat akumulują beton. Strzał będzie może i jednorazowy a potem zacznie się stabilizować, ale efekty będą widoczne dosłownie gołym okiem. Kawalerka za pińset złoty nikogo nie będzie dziwiła. I dobrze.

#nieruchomosci
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ButtHurtAlert
Masz rację, gdyby coś takiego się pojawiło to trzebaby doprecyzować, bo ja tu miałem na myśli studentów robiących hałas i imprezy w środku tygodnia, albo patologię co pije i wrzeszczy wieczorami, takie sytuacje gdzie interweniuje policja
Ale faktycznie może tu być pole do nadurzyc

Z tym wypowiedzeniem to trzebaby też dopracować, może coś na wzór umowy o pracę, jakiś okres wypowiedzenia np 2 lub 3 miesiące wcześniej z jakąś karą
  • Odpowiedz
@bn1776 no i tu się zgodzę, widziałem ogółem dużo umów gdzie właściciel wychodził z pozycji władzy i niby najmowales pokoj/mieszkanie a nic nie miałeś do gadania, za to kary w stylu jak zerwiesz umowę przed czasem to masz zapłacić za resztę miesięcy, dodatkowo 2msc i jeszcze kaucja przepada, a w drugą stronę jakoś nic nie uwzględnione
  • Odpowiedz
@mickpl: ale niepłacenie to o tylko jeden z problemu - jescze można lokal zniszczyć, zniszczyć mienie sąsiadów i kilka innych ciekawych rzeczy. Każda taka przygoda może sporo kosztować. Wg badania żądającego pytanie czy wynajmujący mieli kłopoty z najemcami prawie 70 odpowiedziało twierdząco.
  • Odpowiedz