Wpis z mikrobloga

@DorodnyTucznik: Glebogryzarka, najlepiej separacyjna to na wierzchu będziesz miał ziemię, następnie dosypujesz ziemii z obornikiem i wurównujesz niwelatorem albo do palety przywiązujesz sznur i ciągniesz (zobacz na youtube o co chodzi), następnie jedziesz walcem aby ubić, następnie grabisz aby spulchnić :), siejesz zagrabiasz tak aby zakryć nasiona i znowu walec i solidnie podlewasz w zasadzie codziennie przez przynajmniej tydzień. Lepiej to teraz zrobić bo na wiosne będziesz robił tylko dosiewki.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Najlepszą porą na zakładanie trawnika z siewu jest późna wiosna (od połowy kwietnia do czerwca) lub wczesna jesień (od połowy sierpnia do początku października). Panują wówczas korzystne warunki do rozwoju trawy.
  • Odpowiedz
@knrwa123: Przymrozki nie zniszczą zasiewu? Bo wujek mój się kiedyś połasił na rolki na tarasie, k---a w październiku. Przyszedł mróz, ścisnął a na wiosnę rolka zgniła. A potem posadził z nasion na wiosnę jeszcze raz i ma do dzisiaj elegancki.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: zanim pojawią się przymrozki, to ta trawa już nie będzie taka "młoda". teraz uważam, że jest idealny czas, bo będzie sporo padać, temperatury są niskie (w porównaniu do lata) i ziemia nie będzie traciła tak szybko wilgotności. No i jak ktoś napisał, podczas wiosennego okienka zrobić dosewki i na lato cieszyć się trawką, albo po koszeniu mówić na uj mi to było
  • Odpowiedz
nawóz daj dobry i dobrej jakości materiał siewny, resztę zostaw przyrodzie. Zresztą ja jesienią na zimę to bym nie sadził trawy tylko dopiero na wiosnę.


@MarianoaItaliano: wszystko to co napisales jest totalna bzdura. Zeby miec dobry i zdrowy trawnik trzeba zrobic dokladnie odwrotnie xD
1. Najwazniejsze jest przygotowanie podloza, wiec to co jest teraz trzeba wypi3rdolic
2. Sianie na jesien jest najlepszym czasem.
  • Odpowiedz
@knrwa123: Trzeba sobie robocika sprawić :). Ja właśnie wczoraj zainstalowałem i sobie kózka trawę tnie :)

@DorodnyTucznik A jeszcze jedno czy u ciebie są krety, jak tak to najlepiej by było zamontować siatke na krety bo te małę dranie lubią wyłazić zaraz po założeniu trawnika.
  • Odpowiedz