Wpis z mikrobloga

Podatek od pustostanów w miastach zrobiłby dobrze, ale w przypadku domów na małych wsiach to spowodowałby lawinę wyprzedaży i pewnie zapaść.

Przykład anegdotyczny, ale wątpię, że jest to odizolowany przypadek - wieś na Podhalu, w której mieszka połowa mojej rodziny. Dom mojego wujka jest otoczony 6 pustymi domami. Tu poumierali, a rodzina w Ameryce. Tam ojciec wybudował córce na ślub, ale się rozwiodła i stoi puste. Tu dla dzieci jak pokończą studia i wrócą (spoiler: nie wrócą)...

Scenariusz Włoch i domy za 1 zł byłby bardzo realny.

#nieruchomosci
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niegwynebleid: najglupsze co mozna zrobic w tym skorumpowanym kraju to dawac samorzadom cokolwiek do gadania

@Davn: sam dales rozwiazanie, zawezic definicje do miast wojewodzkich + ew. powiatowych... przeciez ta definicja nawet nie istnieje, a to juz ktos kolejny raz sie tu z-----a jak to zaraz trzeba bedzie domki odziedziczone po babci sprzedawac
  • Odpowiedz
Przykład anegdotyczny, ale wątpię, że jest to odizolowany przypadek - wieś na Podhalu, w której mieszka połowa mojej rodziny. Dom mojego wujka jest otoczony 6 pustymi domami. Tu poumierali, a rodzina w Ameryce. Tam ojciec wybudował córce na ślub, ale się rozwiodła i stoi puste. Tu dla dzieci jak pokończą studia i wrócą (spoiler: nie wrócą)...


@Davn: panie, to dałeś najlepszy argument za katastrem jaki słyszałem od dawna. Rodzina z
  • Odpowiedz
niby tak, ale to już problem miejscowych. Każde miasto wprowadzi, żeby mieć kasę (a odpowiedzialność się rozmywa), za to na wsiach to sołtysa wywiozą.


@niegwynebleid: Sołtys to funkcja zwyczajowa, a nie samorządowa. O niczym nie decyduje, na nic nie ma wpływu, jedynie przekazuje mieszkańcom informacje od faktycznej władzy gminnej czy powiatowej. Jest to kaliber władzy porównywalny z gospodarzem klasy w szkole, a faktyczną władzę sprawuje wychowawczyni i dyrektor.

Oczywiście większość
  • Odpowiedz
Podatek od pustostanów w miastach zrobiłby dobrze, ale w przypadku domów na małych wsiach to spowodowałby lawinę wyprzedaży i pewnie zapaść.


@Davn: ale przecież właśnie o to chodzi żeby dom nie stał pusty i został sprzedany lub wynajęty taki jest cel tego podatku. jakbym dostał jakąś ruderę do remontu w małym mieście w niskiej cenie to chętnie bym przygarnął nawet jeśli była by tam praca za minimalną
  • Odpowiedz