Wpis z mikrobloga

Grabiec:

Myślę, że wprowadzimy kredyt mieszkaniowy 0 procent


A ja myślę, że jak to zrobicie, to za 3 lata z koalicji nie będzie co zbierać, bo jak sami przyznaliście, wybory wygraliście dzięki młodym, w których ten idiotyzm najbardziej uderzy.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Grabiec-Mysle-ze-wprowadzimy-kredyt-mieszkaniowy-0-procent-8810025.html

#nieruchomosci #polityka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zgubiles_sie_jelonku Niestety raczej w dłuższej perspektywie niewiele zaszkodzi to koalicji. Do wyborów jeszcze 3 lata i przed nami tysiąc różnych tematów, które przykryją kredyty. Wątpię nawet, żeby to się jakkolwiek przełożyło na prezydenckie, które już całkiem niedługo
  • Odpowiedz
@SoplicaTadeusz: Normalnie bym się zgodził, ale z mieszkaniami chyba tak łatwo nie pójdzie, bo chyba ciężko zapomnieć to, że człowieka wciąż nie stać na mieszkanie. Wydaje mi się, że w Polsce można kraść miliardy, ale przegrywa się wtedy, kiedy ludzie odczuwają, że żyje im się gorzej albo gospodarka stoi w miejscu.
  • Odpowiedz
Trafne spostrzeżenie, coś w stylu "PiS kradnie ale chociaż coś oddaje". Niestety ten kredyt 0% to akcją na której skorzystają głównie mlodzi ludzie, którzy się na niego załapią, to cała reszta będzie w czarnej dupie
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku temu PiS tak długo dawał radę bo większość ich socjali trafiała do przeciętnego zjadacza chleba. Dopiero w drugiej kadencji było pasienie się na kasie podatnika bez żadnych hamulców. Której to kasy brakowało bo covid i wojna.
  • Odpowiedz
@Xandress:

Niestety ten kredyt 0% to akcją na której skorzystają głównie mlodzi ludzie, którzy się na niego załapią, to cała reszta będzie w czarnej dupie


Nie, program aktualnie jest tak skonstruowany że najwięcej skorzysta na nim boomerstwo z trójką dzieci i już posiadające mieszkanie - będą mieli maksymalną kwotę dopłat i nie będzie ich dotyczył obowiązek nieposiadania nieruchomości, jest to praktycznie rzecz biorąc wielki program kupowania drugiego mieszkania dla rodzin
  • Odpowiedz
@SoplicaTadeusz Pis do akcji z aborcją straciło na stałe 2-3% poparcia, tutaj będzie to samo. Plus ja z przyjemnością pójdę i zagłosuje na PiS licząc, na ich zemstę na politykach PO za wsadzanie Pisowców do więzienia.
  • Odpowiedz