Wpis z mikrobloga

Coś takiego dzisiaj znalazłem. Czy tak mają wyglądać te mityczne mieszkania na wynajem budowane przez państwo?

https://wroclaw.mdr.pl/

W skrócie:

- Czynsze rynkowe, tzn. 2 pokoje za 2,5-3k

- Badanie zdolności czynszowej u potencjalnego najemcy (pozdro studenci)

- 2-krotność czynszu jako kaucja

I uwaga - hit:

- Absolutny brak wyposażenia, czyli musimy nakupować mebli (w tym kuchnię) i sprzętu, do mieszkania, które nie jest i nigdy nie będzie nasze. Czy kiedy skończymy umowę można dostać zwrot za wyposażenie? Nie, ale za to trzeba będzie zadbać o to, żeby mieszkanie przywrócić do stanu pierwotnego (czyt. wywalić meble i sprzęty), albo zapłacić za zrobienie tego za nas.

XDD

#nieruchomosci #wroclaw
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Dużo osób zrezygnowało, cześć zostało bo twierdzą że i tak lepiej niż wynajem


@przecietnyczlowiek: Ale to jest wynajem. Na rynku normalnym jest taniej, bo odpada cały ten koszt wyposażenia. Już nawet nie mówię o tym, że przy tych robotach może się coś uszkodzić typu ściany podłogi i dojdzie jeszcze koszt naprawienia tego XD Przecież tu praktycznie trzeba mieć wkład własny do kredytu i zdolność do płacenia równowartości raty. Gdzie tu
  • Odpowiedz
@JC97: sorry, miało być lepiej niż wynajem prywatny, bo to jest wynajem instytucjonalny.
Jestem na tej grupie bo sam sobie to kalkulowalem i rzeczywiście nie było w tym sensu. Może ludzie którzy mają duże rodziny i kwalifikują się na jakieś dopłaty?
  • Odpowiedz
@JC97:

tak to z grubsza ma wygladac, po prostu czynsz jest przesadzony, niedawno wykopek wrzucal cennik z warszawskiego TBS gdzie za 40m bylo zdaje sie 1200zl? No wiec - da sie taniej ;)

Nie wiem co dziwi z tym brakiem mebli - model tego najmu jest wybitnie dlugo terminowy - np. do konca zycia. Oczywscie nikt nie broni wyprowadzic sie wczesniej, ale dlugi i stabilny najem = wlasne meble, to
  • Odpowiedz
  • 0
Czyli popatrz na ta oferte w dlugoterminowy sposb oraz odejmi od czynsz z 30-40% i powinien wyjsc model docelowy. On nie moze byc turbo atrakcyjny - poniewaz to nie sa mieszklania socjalne czy komunalne jak sie wam wydaje, tylko czynszowki na ktorych panstwo moze nie tyle ma zarabiac, co chociaz niewiele doplacac. Ma to byc opcja, atrakcyjna opcja, natomiast nie zadna wygrana na loterii - o czysm takie mozna mowic w mieszkaniu
  • Odpowiedz
Liczę, wychodzi mi czynsz na poziomie wyższym od części odsetkowej mojej raty kredytu na mieszkanie podobnej wielkości wziętego na warunkach rynkowych, czyli niecałe 7%. Tylko moje będzie faktycznie moje jak spłacę, odsetki mi z miesiąca na miesiąc spadają, jest zrobione od A do Z jak chciałem, itp.


ktos mi tu niedawno chcial udowodnic, ze mieszkania z pfr czy innego wymyslu pisu ksoztowalu dziesiatki tysiecy zlotych per metr no bo koszty takie, a ilosc metrow taka i wyszlo....

Ja nie jestem rzecznikiem prasowym ani pisu ani pfr. Podalem ci info z 1. reki od kolegi ysina i tam kowty sa calkime inne. NIE MOZE MOZLIWOSCI wynjaac na wlnym rynku w waw mieszkania 40m za mniej niz 1500zl.... po prostu nie ma... a jednakw TBS jest - pytanie ile w tym doplaty? A moze nie ma doplaty, bo tak tez moglo byc.

Jesli
  • Odpowiedz
  • 0
Ja nie jestem rzecznikiem prasowym ani pisu ani pfr. Podalem ci info z 1. reki od kolegi ysina i tam kowty sa calkime inne.


@del855: Ja nie jestem rzecznikiem ani pfr, ani deweloperów, ani Janusza próbującego opchnąć swoje zagrzybiałe M2 w wielkiej płycie. Wrzucam stronę, gdzie masz co do grosza policzone ile to kosztuje, jak wejdziesz w mieszkania to zobaczysz ile wychodzi z jakimiś dopłatami. Wybacz, ale wierzę bardziej danym
  • Odpowiedz
@JC97:

znalezienie czynszow w TBS zajelo mi 10 sekudn - zdaje sie pierwszy link. Rynek pierwotny - to raczje nie jest strona sprzyjajaca inny opcjom mieszkania niz zakup od dewelopera wiec bym nie podejrzewal i drastycznie zanizanie

Budownictwo
  • Odpowiedz
  • 2
@del855: Bardzo dobry wpis. W Szkocji działa to dodatkowo tak że twój wynajem rośnie rocznie parę procent - około 3. Co czasem skutkuję tym że im dłużej tam siedzisz tym bardziej ci się to "opłaca" bo rynek prywatny może w tym czasie wzrosnąć kilkanaście,dziesiąt procent.
  • Odpowiedz