Wpis z mikrobloga

Powiem Wam tak. Wynajmowałem pierwszy raz mieszkanie w default city latem 2019 roku, chyba sierpień to był. Kto wtedy czegoś szukał ten w cyrku się nie śmieje. Oferty wisiały po 2h, jeszcze na gumtree, i jak dzwoniłem chwilę po dodaniu to już było nieaktualne. W końcu udało się coś w ogóle obejrzeć (!) i od razu wynająłem z partnerką. Wtedy płaciliśmy w sumie 2,5k, teraz po pięciu latach płacimy za to samo niecałe 3,1k (z opłatami).

Teraz szukamy czegoś nowego i warunki obecnie to jest całkowicie co innego. W cenie do 3,5k bez problemu są mieszkania o połowę większe (szukamy czegoś 60m2, teraz mamy ok. 40m2), ogłoszenia wiszą po kilka tygodni, a i często widzę w obserwowanych na olx, jak cena co jakiś czas zjeżdża o 100-150zł w dół na poszczególnych lokacjach.

Generalnie jest to moja obserwacja, nie poparta żadnymi wykresami i tabelkami. Taka jest nowa rzeczywistość. A i przypominam, że ogarnięte studenciaki już mają lokum, żeby za tydzień wjechać na spokojnie przed rozpoczęciem roku. Intencjonalnie wstrzymuję dziewczynę przed oglądaniem nowych propozycji o ten tydzień-dwa, bo będzie tylko lepiej.

#nieruchomosci #warszawa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mowi: dokładnie tak było, moja przyjaciółka w 2019 również wynajęła mieszkanie zadzwoniła jakoś po godzinie od wystawienia i została zaproszona na casting ( ͡° ͜ʖ ͡°) pan wytypował do rozmowy dwie pary i wygrali możliwość wynajmu mieszkania XD abstrakcja z perspektywy czasu, ale nowe ładne mieszkanie no i bezproblemowo mieszkali tam aż do tamtego roku kiedy kupili sobie własne :D
  • Odpowiedz
o ten tydzień-dwa, bo będzie tylko lepiej.


@Mowi: jeżeli Ci się nie śpieszy a pewnie nie to lepiej poczekać do listopada wtedy zaczynają się pojawiać naprawdę ciekawe oferty aż do marca/kwietnia. Będziesz jedyny z oglądających i oferty pojawiają się bardzo konkurencyjne. Nie zdziwiłbym się jakbyś znalazł nie za 3,5k tylko bliżej za 3k to samo.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@acpiorundc: ja generalnie taki mam plan. Dziewczyna trochę ciśnie, bo chce na już coś innego, ale jakoś może przetrzymam. A to ściany trzeba będzie w starym odświeżyć przed oddaniem, a to coś innego, zaraz urlop jeszcze mi wjedzie. Myślisz, że wtedy ratka mocniej zajrzy w portfel landlordom?

@moniuszki kurde, castingi, zapomniałem o tym xD
  • Odpowiedz
  • 2
ogłoszenia wiszą po kilka tygodni


@Mowi: Bo rynek jest przesycony i to nie od teraz tylko od 2022 kiedy nosacze brały co popadnie bo czeba ratować piniondze przed inflacją. Już wtedy było tego za dużo, ale przyjechali Ukraińcy... i nosacza nabrały nawet więcej XD Teraz Ukry się ewakuują i rynek robi się luźny jak guma w starych gaciach.
  • Odpowiedz
@Mowi w KRK najlepsze mieszkania i najtaniej udawało mi się wyrywać zawsze na przełomie roku. Grudzień - luty to był dla mnie najlepszy okres na zmianę mieszkania.
  • Odpowiedz