Wpis z mikrobloga

#komputery #gry #niebieskiepaski

Jaki monitor 27 cali polecacie do 1200 zł? Głównie oglądam na nim filmy/seriale i gram na Xboxie. Obejrzałem ostatnio film gościa z moreli TOP25 monitorów i mega polecał monitor Dell G2724D i już miałem go kupić, ale potem chciałem zweryfikować jego opinie i w sumie nikt inny go tak nie poleca jak on, a też w żadnych rankingach za bardzo go nie widać xd co Wy polecacie?

P.S. Obecnie mam kilkuletni MSI MAG241C :-)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dell G2724D


@ChosennOne: Mam właśnie ten monitor (Dell S2721DGFA, czyli ciut starszą wersję) i jestem bardzo zadowolony. Do grania bardzo fajna sprawa, do reszty zastosowań też spoko. Polecam. Jakbyś potrzebował jakieś więcej info o nim daj znać.
  • Odpowiedz
  • 0
@razzor91 no więc jednak nie masz dokładnie tego samego :D ale rozumiem o co Ci chodzi :-) ogólnie bardziej chodzi mi o to czy będzie widoczny duży przeskok między moim starym, a tym nowym, bo tamten jeszcze na matrycy VA ten na IPS więc różnica na pewno będzie, ale czy wyraźnie widocznie na lepsze? Czy w ogóle jest sens zmieniać ten monitor czy czekać aż oledy zejdą do akceptowalnej ceny?
  • Odpowiedz
@ChosennOne: Nie wiem czy byś zobaczył jakąkolwiek różnicę jakby stały dwa odpalone koło siebie (chodzi o Della). Najwidoczniejszym przeskokiem będzie zmiana rozdzielczości z FullHD na 2k. Della ma też ciut wyższe odświeżanie i obsługuje HDR (ale szału to nie robi moim zdaniem, taki dobry HDR to monitory w dużo wyższym budżecie). Matryca VA ma dużo lepsze czernie i to jest jej największa zaleta, ale smuży przy dynamicznym obrazie w grach
  • Odpowiedz
@ChosennOne: ja bym został póki co i przeskoczył na 4k jak staną się dostępniejsze cenowo. Albo kup coś z niższej półki póki co, bo powoli standardem stają się 27, więc i ceny spadaja. Sam chce zmienić, bo mam 28" 4k 1ms, ale tylko 60 Hz i chce większy (32"), ale w formacie 16:9 i min 120 Hz... No i tu już ceny potrafią być bardzo niefajne. Inna rzecz, że przy
  • Odpowiedz