Wpis z mikrobloga

Siemka, pytanko do użytkowników #steamdeck - zafundowałem sobie dzisiaj taką zabawkę i mam pytanie dotyczące baterii; jako, że jestem człowiekiem, który chciałby każdy swój sprzęt utrzymać do końca w najlepszej kondycji jak tutaj wygląda sprawa z ładowaniem tego skurczybyka? Czy po każdej grze mogę go doładować czy jednak czekać, aż bateria spadnie gdzieś tak w pobliże 20% i dopiero? I czy bez przeszkód podczas ładowania mogę z niego korzystać czy lepiej czekać, aż się doładuje? Zależy mi na tym, żeby szlag nie trafił baterii po roku czy 1,5.
Pytania trochę może dziwne, zdaję sobie z tego sprawę, ale na punkcie baterii jestem we wszystkich urządzeniach aż za bardzo przeczulony.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@stary_grat: Dlatego właśnie zadałem dwa konkretne pytania. Nie pytam co robić żeby bateria się nie zniszczyła nigdy, tylko:
1. Czy go doładowywać po każdej grze czy przy około 20%?
2. Czy można używać podczas ładowania czy lepiej sobie odpuścić aż się naładuje?
I tyle. Nie chcę przecież żadnych zaklęć na to, żeby mi konsola działała jak w dniu zakupu przez następne 150 000 lat. Chodzi wyłącznie o to, żeby sobie
  • Odpowiedz
@Pust3lnick: nie znam sie na steamdecku ale wiem troche o telefonach i laptopach i podejrzewam ze te trzy posiadaja ten sam typ baterii. ona im ma mniej dostępnych cykli ładowań tym "gorzej trzyma na baterii". tym samym trzymanie go pod ładowaniem przez całą noc/podczas jak grasz i ma 100% naladowania baterii (lub jak lapek ktorego trzymasz jako stacjonarny caly czas wpiety w prad) obniża cykle ładowania. tak więc lepiej jest
  • Odpowiedz
@Pust3lnick mam OLED od premiery i bateria wciąż ma 100% sprawności. Ładuję go, gdy mi się przypomni, a jak chcę grać dłużej to wpinam go pod powerbank. Najważniejsze to to, żeby bateria się nie przegrzewała, tzn nie zostawiać w samochodzie lub innych gorących miejscach.
  • Odpowiedz
  • 0
@stary_grat: Super, o to mi właśnie chodziło. Czyli ładowanie 20-80/100% i można używać podczas ładowania bez problemu. Dzięki wielkie za obszerne wyjaśnienie.

@gibbs: Dzięki, też właśnie kupiłem OLED'a, więc dobrze wiedzieć, że te baterie nie są jednak tak bardzo delikatne jak się może wydawać. Oby się tylko ekran za szybko nie wypalił ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz