Wpis z mikrobloga

Potrzebowałem programator do AVR co będzie działał na 3,3V, a nie chciało mi się przerabiać tych małych gównianych to zrobiłem sobie swój. W dodatku zawsze się trzeba p-------ć z tymi zworkami, więc tutaj dałem przełączniki. Efekt podświetlanych kontrolek wyszedł na tyle fajnie że aż się muszę pochwalić ( ͡° ͜ʖ ͡°) schemat i wsad oczywiście wzięty z https://www.fischl.de/usbasp/, dodałem tylko przełącznik do zmiany zasilania.
#elektronikadiy
olejek_rurzany - Potrzebowałem programator do AVR co będzie działał na 3,3V, a nie ch...

źródło: PXL_20240905_141528217

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@olejek_rurzany: efekt wizualny i wykonanie - malyna, gratulacje.

Ale z takim skillem, weź ty się już z tych atmeli przenieś na coś współczesnego, avr to muzeum jest.


@Jarek_P: popieram, niesamowita robota. Dawaj na jakimś potężnym sprzęcie, działaj.
  • Odpowiedz
STM32, tego będę się niebawem uczył


@olejek_rurzany: znacznie lepszy wybór, zwłaszcza, że masz i fajne płytki deweloperskie do nauki i testów, a i idealne do projektów gotowce "Bluepillow" są dostępne za psie pieniądze i masz na nich od razu USB, żadnych interfejsów nie trzeba (choć można).
  • Odpowiedz
@olejek_rurzany: Mi w USBasp brakowało tylko generatorów, często przypadkiem przestawiłem fusebity na zewnętrzny oscylator i kaplica, kombinowałem zawsze z sygnałem zegara z różnych dziwnych miejsc aż się udało przeprogramować ponownie.
  • Odpowiedz
@theicecold: @Jarek_P niedawno na urodziny dostałem książkę o STM32, tego będę się niebawem uczył


@olejek_rurzany: no i gitara, na STMkach już można zajebiste rzeczy robić i tak jak kolega mówił, pełno fikuśnych kitów jest do tego, np. modułów z wyświetlaczem i dotykiem.

Powodzenia i miłej zabawy! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz