Wpis z mikrobloga

No dobra. Obiecałem ostatnio w ramach mojego wpisu #grybezpradu napisac cos wiecej o nowym nabytku czyli #mageknight . Gra jest zajebista ( i pisze to z doswiadczenia ok 30 roznych gier planszowych w ktore gralem badz posiadam). A teraz troch więcej, jak lubisz #heartstone badz #magicthegathering ale chcesz tez biegania po mapie i przygody to to jest wlasnie mage knight. Niby jest plansza z heksów (modularna) sa figurki ale tak naprawde jest to gra karciana. Każdy bohater zaczyna z swoja talią 16 kart poczatkowych i w trakcie przygody zdobywa w formie kart nowe umiejetnosci czary jednostki badz artefakty tworzac swoj deck ktorym walczy i porusza sie po mapie. Jest tez mana ktora mozna wzmacniac karty itp.

Narazie gralem ok 7 razy solo, gra ma sporo szczegołów zasad co do lokacji itp ale da rade ja ogarnac po kilku grach a pozniej juz jest czerpanie tylko przyjemnosci z gry i zaglebianie wszystkich smaczkow starajac sie zbudowac zajebisty deck.

Polecam wszystkim, zajebisty tryb solo, dalem 199 zeta na 3 trollach.

dla zainteresowanych galeria na bgg -> http://boardgamegeek.com/images/thing/96848/mage-knight-board-game

Jak macie pytania to śmiało pisać.
  • 4
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sliwa: w ten scenariusz co ja grałem ok 1,5-2h od wyciągnięcia pudełka do schowania ale zwykle w trakcie gry szukam czegoś w instrukcji.

Jest sporo zasad ale sa fajne karty pomocy i w sumie sa one logiczne wiec jak juz sie ograsz to idzie szybko.

Co do zony to nie wiem jakie ma doświadczenie w planszowkach, jak jest ograna to pewnie bez p oblemu zalapie bo podstawowe zasady sa nawet proste
  • Odpowiedz
@Zorak: thx. Obejrzałem juz gameoplaya i wygląda świetnie i sam chetnie bym sobie pyknął ale jest trochę zbyt długi/skomplikowany na moją żonę. (kupiłem Doom the board game i o ile zasady załapała od razu o tyle nie potrafi usiedziec tych 2-5 godzin jednej mapy i gierka kurzy się już ze 2 lata w szafie). :(
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sliwa: doom tez mam ale leży na polce na rzecz zombicide :-). Mage knighta kupilem z myślą o trybie solo wg bgg to najlepsza gra w tym trybie i po tych kilku grach zgadzam sie i nawet zbytnio nie czuje potrzeby grania z kimś.
  • Odpowiedz