Wpis z mikrobloga

Najpierw 500+, potem 800+, potem to samo dla Ukraińców, teraz dofinansowanie kredytów... Moi starzy żadnych dofinansowań z państwa nie dostawali i dali sobie radę. Gowniany kraj, tylko rozdawać hajs. Jeszcze żeby tym, których naprawdę nie stać, a nie każdemu. Sąsiedzi jedni, dwójka bachorów 1600 wpada; druga, jeden bachor, 800; a każde z nich zarabia więcej ode mnie. I nie p--------e mi tu o demografii, bo dane z GUS wyraźnie wskazują, że nadal jest spadek, a nie oczekiwany z tytułu tych dodatków wzrost urodzeń. Fuck you, k---a
#nieruchomosci #polityka #zalesie #500plus #800pluz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@PanieAreczku

A za co im dziękować? Jak dla mnie to rząd może sprowadzić jedna Hinduske i jednego Białorusina żeby pracowali na moją emeryturę.

W dupie mam wasze dzieci.
  • Odpowiedz
@farmaceut: możesz podziękować pisowi, to oni otworzyli tą puszkę pandory z rozdawnictwem i teraz tego się nie da odwrócić ani nawet przykręcić w najbliższym czasie.

A już na pewno nie teraz bo w nast. roku wybory prezydenckie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Czoso

W dupie mam wasze dzieci.

Oooo, dokładnie. Jak kogoś nie stać - niech nie robi. Jak kogoś stać - niech nie bierze. A jak ktoś jest tak głupi, że wierzy w utrzymanie systemu emerytalnego dzięki nim to niech już lepiej zacznie odkładać od komunii
  • Odpowiedz
@farmaceut: @lavinka

Czemu ktoś miałby robić dwójkę bachorów nie mając pracy.


możliwe że w pewnym momencie dzietność na świecie tak bardzo spadnie że państwa wpadną na pomysł aby dobrze płacić za samo zrobienie i wychowywanie dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I to nie jest żart, tak naprawdę może się stać. wykonujesz dodatkową pracę to należą ci się pieniądze.
  • Odpowiedz
aby dobrze płacić za samo zrobienie i wychowywanie dzieci


@hansschrodinger: Od dawna są plany dochodu gwarantowanego w punktach, bo co prawda ludzi ubywa w wielu krajach, ale jeszcze szybciej ubywa miejsc pracy z powodu automatyzacji produkcji i cyfryzacji usług. Mamy w Polsce setki tysięcy urzędników, którzy cały dzień nic nie robią poza przychodzeniem do pracy.
  • Odpowiedz
@lavinka: nie mam na myśli dochodu gwarantowanego. mam na myśli płacenie dodatkowo za samo rozmnożenie się i wychowywanie.
dochód gwarantowany pewnie kiedyś też wejdzie.

ale jeszcze szybciej ubywa miejsc pracy z powodu automatyzacji produkcji i cyfryzacji usług


a jak szybko zacznie ubywać gdy wreszcie stworzą roboty z dobrze
  • Odpowiedz
mam na myśli płacenie dodatkowo za samo rozmnożenie się i wychowywanie.


@hansschrodinger: Nikt nie mówi, że dochód gwarantowany będzie dla każdego. Na pewno wprowadzą jakieś kryteria, np. im więcej dzieci kobieta urodzi i odda do adopcji parom lpg, tym więcej zarobi. ;)
  • Odpowiedz