Wpis z mikrobloga

@jandiabeldrugi no proste, trzeba jechać z zachowaniem przepisów prawa o ruchu drogowym - w szczególności dostosowac predkosc do warunkow.

Ci wyprzedzacze w skodach to tam dostaja takiego bólu d--y, że jada pozniej przez 30 minut z gównem w majtach i piana na pysku.

A tak wgl to odnioslem, moze wylacznie moje prywatne, wrazenie że ci jebnieci kierowcy to sie downgradowali z bmw/audi do skód xD
  • Odpowiedz
@loczyn wwa lodz to 200 w nocy moze czasem da rade zrobic, wiekszosc czasu starasz sie trzymac tych 140-160, a i tak ciagle albo ktoś wyjeżdża w ostatniej chwili albo blokuje wyprzedzajac 18 ciezarowek jadac 110 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@triliamsa: ja ignoruje takich zjebów. Po co mam mu zjeżdżać jak przede mna 50m dalej ktoś jedzie z taką samą prędkością jak ja i sznur innych aut? Co im to da? xD tacy ludzie muszą mieć mega w życiu jeśli maja siły na takie pompowanie gazem w trasie
  • Odpowiedz
  • 3
@Ulic_Qel_Droma Nawet zaryzykuję stwierdzenie, że wioda prym. Ja k##wa nie wiem kiedy ta wajcha, się przekłada, że człowiek wsiada w obudowana blachę i włącza mu tryb "fighter mode on" - Skodą k##wa xD kółeczku made in Pepiczku xD
  • Odpowiedz
czasem warto czasem nie, a 2x wieksze spalanie moze byc wrecz pomijalne


@wiewior_s: Nigdy nie warto, bo jeden taki który zaphierdala 200 robi korki innym, a jak się rozbije to mamy giga korek. Wyliczysz ile to strat? Zakładam, że jeden debil co się rozłoży na autostradzie to setki tysięcy strat.

bramki na ekspresówce?

Można jechać w niedzielę albo wcześnie rano jak droga jest pusta i 99% czasu jedziesz
  • Odpowiedz
@loczyn w jaki sposob robi korki innym samemu znikajac szybciej z autostrady? I skad dane o wlasnie tych z--------------h 200km/h powodujacych wiekszosc wypadkow na autostradach?
  • Odpowiedz
W skali tygodnia, miesiąca i roku? No nie sądzę :P


@malinq: Powtarzam - jak wcześniej, weź pod uwagę wszystkie zmienne - z----------z 200 kmh, więc: masz ekstremalne temperatury i r-----------ą Ci się szybciej tłoki, pierścienie, wał korbowy, rozrząd, zużywa Ci się szybciej olej, plus silnik może zacząć go ciągnąć przez przegrzane, zdegradowane uszczelki, opony się szybciej ścierają, hamowanie z takich prędkości wręcz r---------a klocki hamulcowe i tarcze, robi Ci się
  • Odpowiedz
służbowa fabia w leasingu, najszybszy samochód na świecie


@zmarnowany_czas: Byle stukonnym gruzem z 1.9tdi pojedziesz stałe 200km/h

20x bardziej niebezpieczny przejazd?


@malinq: Droga hamowania, fizyka, czas reakcji twój i innych uczestników drogi, stan aut. Bezpieczeństwo wbrew pozorom aż tak się nie zmieniło na przestrzeni lat. Cały czas się poruszamy autami miejskimi, a nie sportowymi dostosowanymi do przeciążeń i wypadków. Wielu ludzi uznaje za auta premium te które mają
  • Odpowiedz
w jaki sposob robi korki innym samemu znikajac szybciej z autostrady? I skad dane o wlasnie tych z--------------h 200km/h powodujacych wiekszosc wypadkow na autostradach?


@wiewior_s: Polecam trochę więcej poczytać o ruchu.
Dwa kejsy:
Jedzie samochód X i wyprzedza normalnie 140km/h. Podjeżdża samochód Y pod dupę i wyhamowuje żeby się nie rozbić, kolejni za nim i na lewym pasie tworzy się korek który rezonuje jeszcze długoooo.

Druga sytuacja - pan Y
  • Odpowiedz
20x bardziej niebezpieczny przejazd? Na skali starszego i mądrzejszego chłopskiego rozumu?


@malinq: Zobacz jak się zmienia droga hamowania, jak mało masz na reakcję.
200 km/h to mały błąd i zdychasz w puszce.
Ktoś ci wyjedzie, opona pęknie, coś odczepi się czy odpadnie od innego auta i jest zgon 100%.
  • Odpowiedz