Wpis z mikrobloga

#komputery #skladamkomputer #rtx #pc

Siema mirki, głupia sprawa ale moze ktos pomoże
Kupiłem RTX 4080 , zasilacz mam coolermastera 650W , ten rtx 4080 jest rozgałęziony z adaptera na 3x8 pin, czy musze tu dokupić dwa kable (jeśli tak to ktoś podrzuci linka? ) żeby to zasilić? Czy ew nowy zasilacz, ale myśle że ten też uciągnie , 648 wat na +12v wiec powinien byc git, tylko jak to okablować. Mam wyjścia 4x8 pin w tym coolermasterze , jeden zajmuje CPU wiec pozostałe 3 chyba mogą być na karcie.. Dzięki!
Ifter - #komputery #skladamkomputer #rtx #pc

Siema mirki, głupia sprawa ale moze kto...

źródło: mamale

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Bodzias1844: Sam nie wiem jak to opisać XD

Na rtx 4080 jest zasilanie 3x 8 pin
Na obecnym zasilaczu mam 4x8 pin z czego jeden zajęty przez obecną karte i jeden przez CPU

jakie dwa przewody dokupić, jak to ogarnąć?
  • Odpowiedz
@Ifter: więc masz odpowiednią ilość wyjść skoro karta potrzebuje 3x8P a w zasilaczu masz 4x8P z czego jedno zajmuje CPU xD
Do zasilacza powinieneś mieć te przewody żeby podłączyć kartę. Nie rozumiem jakich dwóch byś jeszcze potrzebował
  • Odpowiedz
  • 0
@Ifter pomijając ten drobny szczegół, że producent zaleca 750w+.

No i przydałby się ATX 3.0 ( ͡º ͜ʖ͡º)

A EPS 8 pin to nie to samo co pcie 6+2.
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l: Pomijając moc bo rozumiem że by sie przydało nieco więcej ale mysle że na styk sie wyrobie. Mógłbyś pokazać jaki to dokładnie powinien być kabel żeby pasował z jednej strony do zasilacza i z drugiej do karty?
  • Odpowiedz
@Ifter: Witam serdecznie, na szczęcie udało ci się zrobić zdjęcie w taki sposób, że widać dokładny model zasilacza, bo nazwa producenta i moc danego zasilacza niewiele podpowiada.

Masz zasilacz producenta Cooler Master, model: MWE Gold 650 - V2 Full Modular

A dzięki temu wiemy jakie przewody są dołączone do tego zasilacza:
Specyfikacja zasilacza
maniek50005 - @Ifter: Witam serdecznie, na szczęcie udało ci się zrobić zdjęcie w tak...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz