Wpis z mikrobloga

@PanKara: Tak na szybko to bym wziął tańsze chłodzenie, ram, dysk, zasilacz żeby lepszą grafikę wstawić, bo trochę bieda grafika w stosunku do reszty w tej cenie.
  • Odpowiedz
@PanKara: RAM na pewno nie ruszy z taką prędkością. Z 6400 MHz zdarzają się problemy przy tych prockach, a co dopiero przy 8000 MHz. Ogólnie zestaw jest źle zbalansowany. Przesadzone chłodzenie procesora - przy tym procesorze taki Thermalright Peerless Assassin za 30£ da sobie spokojnie radę. Zasilacz tak samo - mógłby zasilić 2, jak nie 3 takie zestawy. Przy lepszym gospodarowaniu budżetem mógłbyś wrzucić tu jakąś sensowniejszą grafikę bez zmiany
  • Odpowiedz
@PanKara: pod względem działania ma, pod względem priorytetów żadnego. powydawałeś tyle kasy zbędnie, że tam powinien być rtx 4080 aby to nie kłuło w oczy. co najmniej

ram sensu nie ma, na ryzenie nie pójdzie z takimi taktami i o ile nie jesteś fanatykiem podkręcania to nie wiem po co ten ram skoro i tak będzie ustawiony na 6000-6400 (optymistycznie)
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: @Navier ja sie nie znam, ja ostatnie 15 lat zycia spedzilem na konsolach i macbookach ( ͡° ʖ̯ ͡°) wiec to, co jest tutaj zlozone wstepnie, ma byc stosunkowo wydajne, ladnie sie swiecic i dzialac i zamknac sie w tych 10k pln.
4080 kosztuje prawie 2x tyle co 4070 wiec tyle na pewno nie zetne na pozostalych podzespolach
  • Odpowiedz
@PanKara: ale kupujesz to w Polsce czy gdzie? bo teraz piszesz o złotówkach a ceny masz w funtach

4080 kosztuje prawie 2x tyle co 4070 wiec tyle na pewno nie zetne na pozostalych podzespolach

praktycznie wszystko masz nad wyrost. nie wiem co masz na mysli, przez zetniesz na pozostałych podzespołach.

no obudowy i innych pierdół które nie dają wydajności to na pewno nie będzie po 200 funtów bo Cię na
  • Odpowiedz
@PanKara: Bez przesady, RTX 4080 Super zaczyna się od 920£. Dla wygody sprawdzę tylko Amazon, w innych sklepach może być taniej.

https://tiny.pl/50szss_w

To ~340£ różnicy względem wybranej przez Ciebie RTX 4070 Super. Wybierając tańszy RAM, taki jak tu oszczędzasz
  • Odpowiedz
  • 0
jaka grafike w takim razie? i co zamiast tego?


@PanKara zależy. Ja nie sądzę, żeby był jakiś źle zbilansowany, ale właśnie to zależy czy monitor 1090p czy 4k ( ͡º ͜ʖ͡º)
I parę innych rzeczy.

#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
@majk3l: w tym budżecie raczej nie składa do FHD. w star warsach nowych 4070 w 1440p z dlssQ brakowało pamięci i ładowała gorsze tekstury niż 3090, może ta gra to wyjątek, ale patrząc na ostatnie premiery spodziewam się najgorszego i bym dobierał komponenty odpowiedzialne za wygląd dopiero jak bym już miał w zestawie 16GB Ti jak nie uważa, że 4080 mu potrzebna do 1440p.

w tej samej cenie da się
  • Odpowiedz
  • 0
@PanKara jak monitor 4k i tylko gierki to jak najmocniejsza grafika, kosztem wszystkiego ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak inne rzeczy to można dalej się zastanawiać.
  • Odpowiedz