Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #przegrywpo30tce #przegryw
Pytanie do ludzi w wieku 30-37 lat bez mieszkania na własność.
Co poszło w waszym życiu nie tak że przegapiliście taką okazję?
Dlaczego nie kupiliście miesziania w latach wielkich spadków 2012-2017?
Inb4 "byłem ambitny i studiowałem wtedy"
W tamtych latach na zachodzie zarobki były nie 2x większe a 5x większe więc nawet student 3x jadąc na zmywak na wakacje do #uk Odłożyłby na wkład własny.
Masz 30-37 lat i nie masz mieszkania = absolutny przegryw
Oltwk93 - #nieruchomosci #przegrywpo30tce #przegryw
Pytanie do ludzi w wieku 30-37 la...

źródło: 430cce72a2efe3-640-443-0-0-785-545

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oltwk93:
Nie rozumiem.
W czym problem jest zarabiać teraz.
Szczególnie jak ww okresie się studiowało. Potencjał zarobkowy obecnie jest spory.
Ceny mieszkań może i wzrosły, ale dalej nie są dla człowieka pracującego nieosiągalne.
Patrze po sobie, w wieku 30 lat nie miałem nic, teraz mam własny dom i kombinuje kupić pierwsze mieszkanie na wynajem w wojewódzkim.
Jakoś przesadnie się przy tym nienarobiłem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jechanka: to w 2013 mogłeś wyjechać do uk, po 2 latch z--------u I nadgodzin wykorzystując ciągłe zacofanie zarobkowe w Polsce miałbyś na 80% fajnego mieszkania w top 5
Dlaczego tak nie zrobiłeś?
  • Odpowiedz
  • 2
@Oltwk93 cicho, oni poczekają i jak nie będzie bk0 to sobie kupią po cenie -90%, bo takie spadki będą, musisz tylko poczekać bro. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Oltwk93:
Czekaj, gdzie ci napisałem, że jestem nieszczęśliwy?
Dom w 2 lata to nie jest rekord w mojej firmie, bo są tacy co zrobili to w rok, no ale też nie jestem jeszcze liderem w zarobkach.
Landlordem też sobie zostanę, to nie jest jakiś wyczyn. Wręcz przeciwnie, uważam, że każdy kto się dobrze w pracy zakręci ma taką możliwość.
Wiec tego twojego wydziwiania nie rozumiem.
Każdy czas jest dobry na
  • Odpowiedz
@Oltwk93: mam 29 no i w 2017 roku miałem 22 lata z 5k na koncie. Mówili wówczas ze cykl zamyka sie w 2017 roku (z kresek 1972) i zaraz będzie krach. A hajs wydawałem na podróżowanie autostopem po Armenii
  • Odpowiedz
W tamtych latach na zachodzie zarobki były nie 2x większe a 5x większe więc nawet student 3x jadąc na zmywak na wakacje do #uk Odłożyłby na wkład własny.


@Oltwk93: Ja w tym 2014 wyjechałem do UK i wiesz na czym polegał problem? Na tym że pracując tam, nie miałeś zdolności kredytowej w Polsce. Banki chciały 6-12 miesięcy stażu na UoP na czas nieokreślony (wtedy jeszcze powszechne były słynne
  • Odpowiedz