Wpis z mikrobloga

Przeszedłem po latach #gtaiv jaka to jest słaba gra teraz to XD, wieje nudą na kilometr. Klimat naprawdę jest świetny do tej pory i cała konstrukcja miasta jest fenomenalna, no i model zniszczeń, pamiętam jak kiedyś robił wrażenie. Jeszcze przyziemna historia jest miłą odskocznią od patetyczności obecnych gier, jednak już sama fabuła jest po prostu średnia, nic właściwie nie zapada w pamięć i nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Na tym się kończą plusy, no może jeszcze model jazdy jest lepszy od innych pozycji od Rockstara, ale nadal jest średni, bliżej mu do symulatora driftu śmieciarką niż realizmu.
Największy problem to fatalny gamepley, strzelanie jest bardzo słabo zrobione i najwyraźniej o tym wiedzieli bo sam a gra jest banalnie prosta.
Dodatkowo dochodzą do tego bardzo powtarzalne misję (w pozostałych częściach różnorodność jest dużo większa) , no i mizerna otoczka fabularna tych misji. Sam styl graficzny też jest nieprzyjemny, gra jest bardzo wyblakła, stonowana, podkręca to co prawda klimat, ale przez to wszystko gra staje się jeszcze bardziej nijaka. Ta gra przypomina mi trochę mafię ale z upośledzeniem w stopni znaczymy. Gry Czechów są znacznie ciekawsze zarówno pod względem rozgrywki jak i fabuły, no i są krótsze. GTA IV jest jakie dwa razy za długie. Mizerny gameplay, łatwość i prostota powodują, że jest to obiektywnie najgorsza część serii, gra jest po prostu nudna, a plusy tej gry występowały również w innych częściach, więc nie ma tu nic niesamowitego, może poza budową miasta, jednak to nie rekompensuje innych bolączek. Mam wrażenie, że ludzie spuszczający się nad tą grą chcą na siłę być freethinkerami, GTA IV to nieudany eksperyment ni to RDR, ni to GTA, ni to Mafia.

#gta #staregry
Tessadija - Przeszedłem po latach #gtaiv jaka to jest słaba gra teraz to XD, wieje nu...

źródło: GTA_4Brucie

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gry Czechów są znacznie ciekawsze zarówno pod względem rozgrywki jak i fabuły, no i są krótsze.


@Tessadija: Wiem, że bardzo wiele osób się ze mną prawdopodobnie nie zgodzi natomiast moim zdaniem to generalnie jest prawda. Mafia II która wychodziła chyba bodajże nawet w tym samym czasie dokładnie co czwórka na PC jest dużo lepszą grą chociażby pod względem napisania historii i przeżywania jej taka bardziej przyziemna właśnie co też czyni
  • Odpowiedz