Wpis z mikrobloga

Ja p------ę. Zaledwie 10 lat temu restauracje w których obiad był po 30zl były puste bo to było za drogo. Fryzjer był po 15zl i terminów nie brakowalo. Ludzie jeździli 15-letnimi gratami z Niemiec. Mieszkania po 4-6k za metr a ludzi nie było na nie stać. Dzisiaj 20-latki zamawiają drinki po 60zl, rodziny chodzą do restauracji i wydają 500zl na rodzinny obiad. Na ulicach już głównie nowe SUVy - Mercedes, Porsche, Lexus. Zwykle leczenie zęba u dentysty (nie kanałowe) - 600zl i termin za dwa miesiące. Fryzjer 80zl za 10 minut strzyżenia i trzeba umawiać z tygodniowym wyprzedzeniem. To było zaledwie 10 lat temu. #polska #gospodarka #pieniadze #przegryw
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@dariusz-matuszny: Tak wygląda. Jesteśmy już bogatym krajem. Dam ci przykład. Gościłem 4 osoby ze Słowenii (najbogatszy kraj nowej UE). Pytali mnie skąd tu tyle nowych budynków i drogich samochodów. I mówili "nie wiedziałem że Polska jest bogatsza niż Słowenia". Jak im powiedziałem że oficjalnie nie jest to zaczęli o tym czytać na smartfonach bo mi nie wierzyli.
  • Odpowiedz
@DrCieplak: chu** a nie bogata ziom, byłem na konferencji na początku miesiąca takiej dużej w hotelu i mieliśmy panel ekonomistów - Polska to nie jest kraj bogaty, tylko kraj gdzie bogatych jest więcej niż w krajach zachodnich ilościowo, bo trasnformacja gospodarcza zasiliła górę, pomijając środek oraz dół
  • Odpowiedz