Wpis z mikrobloga

Góry pod morzem


@JamesJoyce: wygląda ciekawie, ale "świetna" to słaba recenzja. Przeczytałem opis, weż powiedz pokrótce czym są te "potężniejsze siły" i na czym polega główna intryga?

. Gdy doktor Nguyen próbuje nawiązać kontakt z nowo odkrytym gatunkiem, siły potężniejsze niż DIANIMA próbują zagarnąć ośmiornice dla siebie.
  • Odpowiedz
  • 1
@ryhu: Wiesz co, generalnie to przypomina trochę Historię Twojego Życia Chianga. Kontakt z obcą cywilizacją, która jednak nie pochodzi z kosmosu, tylko z dna oceanu. Są więc dyskusje nt. świadomości, inteligencji i sposobu kontaktu z inteligencją, która jest tak różna od ludzkiej, że niemal nie można jej zrozumieć. A głównej intrygi nie chcę spojlerować, bo po pierwsze nie skończyłem jeszcze, a po drugie jest ciekawa. Nie warto walić spojlerami.
  • Odpowiedz
siły potężniejsze niż DIANIMA próbują zagarnąć ośmiornice dla siebie.


@JamesJoyce: ale jakie to siły, konkurencyjna korporacja, albo rząd usa?
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: ja sie zawiodlem, autor mial jakis pomysl (calkiem fajny), ale potem przypomnial sobie ze mial jeszcze 100 roznych innych pomyslow i chical je wszystkie bardzo pokazac światu. Problem jest ze wybral do tego powiesc jako forme literacka - przemyslenia i pomysly w ksiazce - top, cala reszta - bohaterowie, sposob przeprowadzenia historii, powiazania miedzy nimi, opisy - 2/10. Ciezko mi bylo przebrnac do konca.
  • Odpowiedz