Wpis z mikrobloga

@lepaq: dokładnie tak, moja historyczka pytała mnie w liceum, kto napisał hymn polski, ja mówiłem nie wiem, może ona to pamięta, ale ja nie urodziłem się jeszcze wtedy,
  • Odpowiedz
Pamiętam jak w klasie maturalnej mieliśmy powtórkę z Rzeczpospolitej Obojga Narodów i właśnie omawialiśmy warstwy społeczne. No i kolega mówi, że dominującą warstwą byli ziemianie, a ja będąc na srogim kacu zapytałem się na cały głoś "czy to chodzi o te golemy, ludzi stworzonych z ziemi czy coś". Śmiechom nie było końca.
Albo przy odpowiedzi zamiast kościół autokefaliczny odpowiedziałem "autofekaliczny" xd
  • Odpowiedz
@lepaq: LOL wiadomo, że szlachta nie mogła być uprzywilejowana w PRL, bo przecież szlachta nie pracuje, a w PRL wszyscy mieli pracę.
  • Odpowiedz
@lepaq: u mnienna historii było kiedyś poruszenie, typ zaczął wertować dziennik i na końcu mówi: sprawdzilem jak ojciec ma na imię bo napisałaś Juzef Stalin, gdyby był józef to byś już stała za drzwiami xd 6 klasa
  • Odpowiedz
@lepaq: Przypomniało mi się, jak w okolicach 7 klasy, koleżanka na pytanie kto był najsłynniejszym polskim kronikarzem odpowiedziała: Koszałek Opałek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lepaq: Kolega kiedyś powiedział na historii, że Sobieski wyjechał z Wiednia na ciężarówkach pełnych łupów ( ͡ ͜ʖ ͡) A inny, że prehistoryczni ludzie toczyli bitwy rzucając cegłami xD
  • Odpowiedz
@lepaq: koleżanka z liceum na lekcji geografii musiała pokazać Huang He, co zrobiła. Nauczyciel zadał pytanie, dlaczego mówi się, że to Żółta Rzeka? Koleżanka stoi chwilę i odpowiada pytająco: bo jest w Chinach?

;dd
  • Odpowiedz
@lepaq u mnie kiedyś kolega na języku polskim w 4 klasie technikum też zabłysnął. Nauczycielka się pytała co to jest asymilacja Żydów, a ten wypalił dumny z siebie że zamienianie ich w mydło xd
Dalszczego ciągu lekcji nie było, bo babka razem z resztą klasy się załamała xd
  • Odpowiedz