Wpis z mikrobloga

Nie mam zamiaru robić #gownoburza ale zastanawiam się nad pewną kwestią.

Panuje pogląd, że ludzie rodzą się homoseksualistami i nie jest to od nich zależne. Osoby, które tak twierdzą, w większości popierają marsze homoseksualistów, często noszące miano "gay pride parade".

Tutaj dochodzimy do pewnej niekonsekwencji. Gdy ktoś napisze, że jest dumny z tego, że jest biały, to pojawiają się teksty typu: "Ty rasisto", "Jak możesz być dumny z tego, że jesteś biały, skoro to od ciebie nie zależy, równie dobrze mógłbyś urodzić się w czarnej Afryce". Podobnie jest, gdy ktoś napisze, że jest dumny z bycia Polakiem, bo przecież "to nie jest zależne od Ciebie, to tylko przypadek, jak możesz być dumny?".

Czyli z jednej strony można robić marsze "dumy" z czegoś, co nie jest rzekomo od nas zależne, ale gdy sprawa dotyczy innej kwestii, to jest to już rasizmem/szowinizmem?

#neuropa #4konserwy #geje #rasizm
  • 58
@artpop: Tu wczoraj na głównej był wykop o jakichś broszurkach dla rodziców, mówiących że powinni gwałcić swoje dzieci. Ty tam w komentarzach w pocie czoła broniłeś biednych, uciśnionych pedofilów, którzy tylko chcieli nauczyć swoje dzieci jak to się robi od tyłu.
@Kapoan: A postępowe sądy jeszcze go uniewinnią, bez sensu. Z pedofilami trzeba inaczej postępować, po męsku. Dlatego chciałem jego adres, bym z nim porozmawiał w cztery oczy.
@Kapoan: Ja jestem kryminalistą, bo chcę porozmawiać z pedofilem? A pedofil jest w porządku. Ty jesteś jakimś jego znajomym, też z tego kręgu?

bo ci nie pasuje ideologicznie


To pedofilia już jest ideologią? To rzeczywiście mi nie pasuje, z przyjemnością bym zabił każdego kto taką ideologię popiera.

@artpop: Jeżeli ktoś spędza godziny tak usilnie próbując przekonać wszystkich, że to co przed chwilą usłyszeli o gwałceniu dzieci wcale nie jest pedofilią
To pedofilia już jest ideologią?


@ibilon póki co nie przedstawiłeś żadnych dowodów poza twoim widzimisię i dziwacznymi projekcjami, więc tak, traktujesz @artpop jako swojego ideologicznego wroga. Ja nie przepadam za jego retoryka i częstym spamowaniem, ale daleki jestem ode przypisywania mu przestępstw na które nie mam żadnego dowodu.
@Kapoan: Według @artpop uprawianie seksu z dzieckiem to nie przestępstwo, więc nie wiem o co chodzi.

@artpop: O i znowu to samo. Książka ucząca dzieci jak uprawiać seks według ciebie nie jest pedofilska. Ty możesz sobie to nazywać jak chcesz, jesteś zwykłym pedofilem.