Wpis z mikrobloga

Obecnie mam światłowód z Orange o prędkości 600 Mb/s za 73.97 zł (z rabatami).

Orange zaproponował mi przedłużenie umowy z opcją zwiększenia prędkości do 900 Mb/s oraz kartą internetową 300 GB za 114,99 zł miesięcznie. Internet mobilny mnie nie interesuje a „niby nie ma pakietów nie łączonych”.

Z ciekawości skontaktowałem się z Play. Ich oferta wygląda korzystniej: internet 1000 Mb/s za 80 zł miesięcznie, 50 zł za aktywację, 19,99 zł za kuriera i 6 miesięcy gratis.

Czy istnieje możliwość wynegocjowania lepszej oferty z Orange, jeśli przedstawię im propozycję, którą otrzymałem od Play? Jakie macie doświadczenia w tej kwestii? Ile płacicie za internet w Orange? Czy będąc w trakcie wypowiedzenia umowy, Orange ma dział utrzymania klienta gdzie dają umowę spod lady?

#orange #play #swiatlowod #swiatlowody
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@pietryna123 chodzi o to, czy dadzą coś innego jak im powiem, że play daje mi lepszą ofertę.

Mam telewizję w Canal+ i zawsze przy wypowiedzeniu umowy dają coś innego niż wcześniej i można cos wynegocjować.

@vieniasn Posiadam dużo urządzeń podłączonych do internetu więc dla mnie im szybciej tym lepiej.
  • Odpowiedz
chodzi o to, czy dadzą coś innego jak im powiem, że play daje mi lepszą ofertę.


@Lechu94: Jak powiesz że odchodzisz to "z definicji" będą dzwonić z lepszą ofertą. O ile w ogóle mogą (ta twoja nie wygląda jakby nie mogli).
  • Odpowiedz
  • 0
@vieniasn przeliczyłem, że na pobieranym 100 GB pliku mam 7 minut zaoszczędzone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pietryna123 pamiętam, że kiedyś był tu taki Mirek co pracował w Orange i znajdował mi wtedy lepszą ofertę przy przedłużeniu na abonamenty ale nie pamiętam jak się nazywał
  • Odpowiedz
@Lechu94 jeżeli rzeczywiście tego używasz to super
ja tylko z doświadczenia wiem że ludzie biorą te ogromne pakiety płacą grube pieniądze a potem oglądają filmy w full HD i używają tiktoka tylko
  • Odpowiedz
  • 0
@Lechu94 na czyich łączach jest światłowód? Jeżeli na łączach Orange to odradzam Play. Jestem technikiem na sieci SI/OPL, Play potrafi walić w c---a (problemy zaczęły się po połączeniu z UPC), potrafią trzymać klienta 2 tygodnie zanim uszkodzenie wejdzie do systemu utrzymania sieci OPL. Podczas instalacji Play nie podłączamy urządzeń klienta, chyba, że mamy jasno to napisane w zleceniu, przyjdzie technik, podłączy ci ONT, zrobi pomiar, wyjdzie. Żadnego wsparcia w podłączeniu TV
  • Odpowiedz
  • 0
@Retsew u mnie w miejscowość światłowód jest tylko i wyłącznie na łączach Tauronu, kable idą po słupach elektrycznych.
Ogólnie światłowód u mnie jest dostępny dopiero od niecałych dwóch lat o byłem jedynym z pierwszych którzy mieli go podłączonego.
Ciekawostka jest to, że Orange miało umowę tylko na domki jednorodzinne, jeżeli była instalacja zbiorcza z puszki Orange nie mogło się tam podłączać.
  • Odpowiedz
@Lechu94: Ja dziś dzwoniłem do nich w sprawie światłowodu. Dzwoniłem trzy razy na ten sam numer do Orange i za każdym razem odbierał inny konsultant i proponował lepszą ofertę. Dogadałem się w końcu 300mb za 69zł w tym 4msc za darmo
  • Odpowiedz