Wpis z mikrobloga

"J---ć PiS" skończy się razem z PiSem i ani dnia wcześniej (i nie, sama zmiana nazwy partii nie pomoże xD). Zobaczyliśmy, do czego jesteście zdolni, więc żadnego resetu i dialogu nie będzie. Zaorać i posypać solą.

KO to w dużym stopniu zbieranina nieudaczników, ale pomimo bełkotu symetrystów są nieporównywalnie mniejszym zagrożeniem dla kraju i na chwilę obecną jedyną alternatywą dla pisowskiej grupy przestępczej. Tak, smakowała mi pizza. Tak, uśmiecham się. Przynajmniej do wyborów prezydenckich - później zobaczymy.

W idealnym świecie złodzieje poszliby siedzieć a na zgliszczach PiSu powstałaby wreszcie jakaś normalna konserwatywna partia, która mogłaby stanowić przeciwwagę dla najgłupszych pomysłów lewicy bez ryzyka dalszej orbanizacji i okradania kraju. Partia bez szumowin pokroju Mateckiego, z którą można rozmawiać, współpracować i szukać rozwiązań. W tej sytuacji przestałaby być potrzebna również Platforma, która powinna wtedy zdechnąć (albo umrzeć, nie wiem, zapytajcie Bralczyka) i zrobić miejsce dla nowych partii mających coś więcej do zaoferowania. Osobiście najbardziej brakuje mi ugrupowania łączącego wolność osobistą z rozsądnym zarządzaniem publicznymi pieniędzmi (jak ktoś zaproponuje konfę to się zesram ze śmiechu xD).

Oczywiście raczej nic się nie zmieni i będziemy mieli różne warianty PiS i KO do usranej śmierci, ale pomarzyć można. ¯\(ツ)/¯

#polityka #sejm #oswiadczenie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niedowiarek: “normalna konserwatywna partia” w Polsce to utopia. W naszym krajowym wydaniu to jest zawsze swietojebliwa, boziobojna partia sterowana przez czubkow z katolskim gwoździem w móżdżku
  • Odpowiedz
@Niedowiarek: żeby to się skończyło musi się stać jedna z dwóch rzeczy:
1- ktoś z poza po-pis wchodzi do drugiej tury wyborów prezydenckich,
2- Kaczyński kopie w kalendarz.
  • Odpowiedz
W idealnym świecie złodzieje poszliby siedzieć a na zgliszczach PiSu powstałaby wreszcie jakaś normalna konserwatywna partia, która mogłaby stanowić przeciwwagę dla najgłupszych pomysłów lewicy bez ryzyka dalszej orbanizacji i okradania kraju.


@Niedowiarek: w wielu co głupszych pomysłach lewica może sobie z konserwatystami zbić piątke (zakaz handlu, 500+, dodatkowe emerytury).
Ogólnie mam wrażenie że od upadku komuny cały nasz system partyjny to synteza konserwatyzmu i głupich, lewicowych pomysłów, zaczynając od ZChN, PSL, przez AWS na Pisie i częściowo PO kończąc.
Czasem jak mówie zagranicznym znajomym że największy polski związek zawodowy sam siebie określa jako prawicowy to robią minę jak sarna na autostradzie.
Zaryzykuje twierdzenie że aby zbalansować głupie lewicowe pomysły, to nie "rozsądny konserwatyzm" jest potrzebny, tylko zwykły, uczciwy liberalizm. Ale nie taki korwinistyczny tylko
  • Odpowiedz
@Niedowiarek: Mnie się podobała Nowoczesna, to była właśnie normalna liberalna partia. Niestety Petru jest bardzo słabym politykiem. Owszem na swojej działce ekonomii zna się dobrze, ale charyzmy lidera i zmysłu politycznego nie ma za grosz
  • Odpowiedz
W idealnym świecie złodzieje poszliby siedzieć a na zgliszczach PiSu powstałaby wreszcie jakaś normalna konserwatywna partia,


@Niedowiarek: xD Jeszcze niedawno pis to dla wykopków była lewica. Teraz chcą budować na jej zgliszczach normalną prawacką partię.

Sugerujesz, że po zamknięciu złodziei w pisie ktoś by jeszcze tam został?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niedowiarek: o to to

Osobiście najbardziej brakuje mi ugrupowania łączącego wolność osobistą z rozsądnym zarządzaniem publicznymi pieniędzmi (jak ktoś zaproponuje konfę to się zesram ze śmiechu xD).


@Niedowiarek: tak samo mi brakuje partii prawdziwie liberalnej, zarówno światopoglądowo jak i gospodarczo. Bez przesady ani w jedną stronę ani w drugą. Partii o poglądach, która rozumie, że nie należy zaglądać ludziom do łóżka, a jak chcą być helikopterem bojowym to
  • Odpowiedz
normalna konserwatywna partia” w Polsce to utopia


@johann_10: to jest na świecie utopia. Konserwatyzm równa się zakutemu łbowi. Kult starych zwyczajów i prawd z uwagi na to, że są stare. To nigdy nie będzie normalne
  • Odpowiedz