Wpis z mikrobloga

widze ze #planetaabstrakcja polaczyla sie z #raportzpanstwasrodka z @LuckyStrike i teraz maja wspolprace, w najnowszym ocinku dowiemy sie np.
- ze chinczycy ktorych odwiedzili w fabryce lubia nadgodziny;
- zapierdzielajac na tasmie, siedzac na plastikowych stolkach w pozycji krewetji po kilkanascie godzin;

xD
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yuio: Co do nadgodzin dla wielu Chińczyków to jest ważny aspekt przy zdecydowaniu się na konkretną prac. Osoby pracujące w takich miejscach są przyjezdne, więc chcą zarobić jak najwięcej pieniędzy się da.

Potrafią mieć niską podstawową pensję, a faktyczną wypłatę wypracowują sobie pracą na akord. Trzeba zrozumieć sytuację tych ludzi i faktycznie potrafią wybrzydzać, jeżeli pracodawca nie zaoferuje im nadgodzin.

Koszmarnie nudna praca, na niewygodnych stołkach przez ponad 10h dziennie,
  • Odpowiedz
  • 11
@ZionOfel: Ich odcinki z Kazachstanu czy innych krajów rosyjskojęzycznych też dramat dla mnie jako osoby znającej język, mnóstwo przeinaczeń tego, co im mówili ludzie na miejscu i wypaczanie kontekstu sytuacji w napisach. Często też widać, że sami nie rozumieli dokładnie o co chodzi, ale zamiast dopytać to dalej brnęli w swoją, przeinaczoną wersję wydarzeń.

Albo gadanie jakichś starych bzdur z Wikipedii czy innych stron, które zostały dawno obalone xD

I jakby ok, uczą się (Borys głównie) języków podróżą i to w sumie tyle. Materiał jest realizowany tak, jak im ktoś zbuduje narrację na miejscu. LuckyStrike mógł im tam nawciskać połowę syfu i bzdur bo oni i tak to łykną, a oni to bezrefleksyjnie podają dalej i się kręci. Ktoś w Kazachstanie jakby im powiedział, że z iglicy na Chan Szatyr policjanci zrzucają codziennie jednego pijaka to też by uwierzyli i podali
  • Odpowiedz
Koszmarnie nudna praca, na niewygodnych stołkach przez ponad 10h dziennie, niekiedy przez całe życie. ¯\(ツ)/

@Szumigajowy: ale to mnie zawsze rozwala w ludziach jako gatunku, że wolą j---ć całe życie i g---o z tego mają i nie potrafią spojrzeć z boku że takie życie nie ma sensu i lepiej sie wylogować z tej planety. Masa tych bangladeszy hindusów czy Azjatów tak j---e zero refleksji człowiek ma mega silny instynkt przetrwania
  • Odpowiedz
@Sefton no ale co dokładnie ci nie pasuje? Ktoś mieszka i nie płaci a ty mówisz że aferę właściciel niepotrzebnie robi?


@PSY_DELIC: Nie pamiętam już co mi nie pasowało. Wyrzuciłem to z pamięci. Do drugiego zdania to sam miałem przejścia z najemcą, więc nie tędy droga
  • Odpowiedz
@yuio: No ja wiem i mam z tego bekę bo dobrą robotę robi palmowy raj. Czasami krosuje się z Adamem ale nie chcę wciągać w to uniwersum innych z wiadomych powodów. Wole być kojarzonym z Planeta Abstrakcja niż tym co się o--------a w Kambodży bo liczę że pojawi się więcej filmów z moim udziałem na dużych kanałach (wykopki znowu bedą miały okazje zesrać się w komentarzach), a nie będą mnie
  • Odpowiedz