Wpis z mikrobloga

@uncle_freddie generalnie futbol w Rzymie schodzi na psy. O ile w przypadku Lazio można się było tego spodziewać, biorąc pod uwagę skład i cała obecną otoczkę wokół klubu o tyle postawa Romy mnie zaskakuje. Szczerze mówiąc, liczyłem na pudlo dla mich w tym sezonie.

Transfery takie, że jako kibic lazio mogę tylko pomarzyć o czymś takim. Skład też, w porównaniu z lazio, prima sort.

Dziwnie to wczoraj wyglądało, siedli na empoli
  • Odpowiedz
@MamMalegoSiurka: Mnie to generalnie zastanawia co poszło nie tak że w całej historii mistrzostwo tylko 5x poszło do Stolicy, jak w przypadku innych lig to np. Madryt 47; Lizbona 58; Warszawa 17; Paryż 12; Londyn 21. Z czołowych lig to jeszcze Berlin 3x tylko widział mistrzostwo ale no tam też inna sytuacja polityczna była po wojnie.
  • Odpowiedz
@angelofdeath007 im bardziej na południe tym biedniej i mniej tytułów mistrzowskich.

Srednia pensja w regionie jest niższa niż w regionach północnych + obecnosc przemyslu i biznesu. Wydaje mi się, że mimo wszystko ma to znaczenie. Paryż, Londyn czy Lizbona jest obok bycia centrum administracyjnego również centrum biznesowym (tak jak w Niemczech takim centrum jest monachium i niby Frankfurt, aczkolwiek oni tam tytułów nie zdobywaja zbyt wielu)

https://mapapit.pl/srednie-zarobki-we-wloszech-pelny-przewodnik
  • Odpowiedz
@MamMalegoSiurka: No tak ale Rzym to dalej Rzym, dwie drużyny, potężny stadion, obie drużyny mają rzesze fanów + dużo fan clubów w mniejszych miastach, tylu piłkarzy dobrych się przewinęło przewija a taka bieda. Ale tak, masz rację Mediolan i Turyn to bogate regiony i miały z czego czerpać żeby grał u nich Ronaldo, Ibra, Zamorano czy Cannavaro
  • Odpowiedz