Wpis z mikrobloga

Wysyłałem paczkę przez Epaka kurierem dpd i dostalem fakturę do opłacenia za koszta weryfikacji paczki i zmiany gabarytu. Poprosiłem o zdjęcia z weryfikacji, jednakże dostałem info, że przewoźnik nie ma obowiązku wykonywania takiej dokumentacji.

Czy jest to prawdą i czy nie powinienem jednak dostać zdjęć na wyraźne żądanie? Może ktoś już tak miał i zna jakiś punkt w regulaminie?

#kurier #dpd #epaka #poczta #ecommerce
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mowi: Dlaczego płacić? Może nie płacić? To oni muszą udowodnić, że paczka przekroczyła gabaryt. To, że nie chcą udostępnić zdjęcia z kontroli, o czymś świadczy. Do sądu nie pójdą, bo najprawdopodobniej nie dokonali pomiaru przez urządzenie, które ma legalizację lub zrobili to nienależycie lub w ogóle nie kontrolowali.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mowi
Odpisz im, że prawo pocztowe nie pozwala na naliczanie jakichkolwiek dopłat konsumentom po nadaniu przesyłki.
No chyba że nadawałeś jako firma.
  • Odpowiedz
@Mowi:
Art. 30 ustawy prawo pocztowe: Jeżeli operator pocztowy przyjął do przemieszczenia i doręczenia przesyłkę rejestrowaną lub przekaz pocztowy, nieopłacone albo opłacone w kwocie niższej niż należna, nie może żądać od nadawcy lub adresata uiszczenia opłaty za usługę pocztową ani dopłaty do wysokości tej opłaty, chyba, że umowa o świadczenie usług pocztowych stanowi inaczej.
  • Odpowiedz
@Mowi: dawaj znać co tam wyszło, ja ponad miesiąc temu odsyłałem nieotwartą paczkę do sprzedawcy - normalny karton, zmierzony, zważony, kurier zamówiony, a po miesiącu przysłali mi fakturę, że mam im prawie 60zł dopłacić, bo paczka miała niestandardowy kształt. Zażądałem zdjęcia przesyłki i jakiegoś dowodu to kazali mi złożyć reklamację jak coś mi nie pasuje. Reklamację złożyłem, a dziś dostałem ponaglenie z informacją, że złożenie reklamacji, nie zwalnia mnie z
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@lukasz_wwa niestety, co prawda nie miałem nic na portfelu, ale zapomniałem o jednym oczekiwanym pobraniu i ściągnęli z tego automatycznie
  • Odpowiedz