Wpis z mikrobloga

#komputery #asus #laptopy #sprzetkomputerowy #ssd #serwispc

Mirki, mam taki problem z laptopem gamingowym ASUS, że pomyślałem o dołożeniu do niego dodatkowego dysku pod złącze M.2. Wszystko przebiegało sprawnie do momentu, gdy chciałem odkręcić śrubkę do odblokowania slotu na płycie głównej (chodzi o tę śrubę co trzyma dysk po instalacji). Otóż nie wiem jakim cudem, ale ASUS przy montażu tak mocno doje..ał tę śrubę, że nie idzie jej odkręcić. W ruch poszedł najpierw śrubokręt, potem sztuczka śrubokręt + kawałek gumy, a na koniec szczypce. Nic nie ruszyło, a przy szczypcach i próbie obracaniu śrubą obracał się na stole cały laptop xD Nie wiem co jest grane, czy to jakaś blokada, czy może błąd fabryczny, ale nie wiem co z tym zrobić dalej. Trochę cykam się bardziej siłowego rozwiązania bo jednak płyty główne nie lubią dotyku metalu. Śruba jest już trochę "zjechana" i czuję podskórnie że będzie potrzebna jej wymiana, no ale najpierw trzeba ją z lapka usunąć.

Znacie może jakieś narzędzia dla elektryków, coś antystatycznego do wykręcania takich pierdół bez ryzyka że zrobię spięcie lub uszkodzę sprzęt?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach