Wpis z mikrobloga

Trudno znaleźć pokój bez podpisanej umowy o pracę we Wrocławiu pod koniec września? Zamiarzam najpierw znaleźć pokój, a potem jeździć na rozmowy. Pracę znaleźć to raczej nie problem dla mnie.
#wroclaw #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@_atreides: nikt nie wymaga umowy o prace czy jakiegokolwiek zaswiadczenia o dochodach przy wynajmie, a jezeli o takowe papiery cie landlord prosi to znak ze masz takie kwadraty omijać bo to najwieksze cwaniaki i cie z hajsu wycyckają
  • Odpowiedz
@najwyzszymaszt: we Wrocławiu to standardowe wymaganie, tak samo jak w Niemczech, UK,Austrii. I tak to nie jest wystarczające, już miałem takiego pasożyta co porobił zaświadczenie, dlatego teraz leci też BIK.
  • Odpowiedz
@TomWro: wynajmowalem przez ostatnie 10 lat pokoje i mieszkania we wrocławiu praktycznie co roku przeprowadzka i nikt z prywatnych wlascicieli nigdy nie pytal mnie o zaświadczenia jakieś. Jedna raz mnie na linkedin prześwietliła. Przestań bzdury opowiadać i normalizować patologie landlordową
  • Odpowiedz
@najwyzszymaszt: to nie patologia, to złoty standard wynajmu. Ja akurat oddałem wszystko w ręce firmy zarządzającej, nie wyobrażam sobie, że mogliby wynająć mieszkanie komuś bez dokładnego sprawdzenia.
  • Odpowiedz
@najwyzszymaszt: to standard wśród świadomych właścieli mieszkań, Stowarzyszenie Mieszkanicznik rekomenduje to od momentu założenia, że ktoś tego nie robi pokazuje jak dużo jest jeszcze do zrobienia na polskim rynku najmu.
  • Odpowiedz