Wpis z mikrobloga

Powstają u was związki w pracy?

Dawniej powszechne było, że ludzie po studiach szli do pracy. Tam była płeć przeciwna w podobnym wieku i się poznawali. Moi rodzice poznali się w pracy i znam wiele innych ludzi 40+ który tak zostali parą - bo regularnie widywali się w jednym zakładzie pracy.

Dla mnie jest to abstrakcja xD w aktualnej i poprzedniej robocie nie ma ani jednej kobiety poniżej 30 lat. Baaa, niedawno zmieniałem robotę i byłem na kilku rozmowach kwalifikacyjnych i też mogłem się zapoznać z pracownikami i środowiskiem. I co? Na 3 roboty bez młodych kobiet przypadł jeden gdzie były jakieś dziewczyny.

A zapomniałem dodać, że to były biura. Głównie związane z kreatywną pracą, mediami i marketingiem. Nie żadne fabryki i produkcja. Zgaduję, że tam jest jeszcze gorzej chyba, że dziewczyny uwielbiają #!$%@? na akord i patusiarskich Sebixów i erosomanów Januszy xD

Gdzie pracują kobiety poniżej 30 r. ż.? Rozumiem, że taka lat 26 może siedzieć na studiach. Ale potem? Kolejne studia? NEET? Urząd pracy? Żyją z atakowania ciuchlandów i odsprzedaży na Vinted? Kamerki? TylkoWiatraki?

Nie mogłem znaleźć dobrego zdjęcia związków w pracy więc wstawiam foto związku radzieckiego

#pracbaza #zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #podrywajzwykopem
SzubiDubiDu - Powstają u was związki w pracy?

Dawniej powszechne było, że ludzie po ...

źródło: f9rCAk8yKrraphXS6gmot8

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SzubiDubiDu Od 6 lat pracuje w małym korpo gdzie jest zatrudnionych już prawie 50 różowych. Mimo jakiejś tam rotacji pracowników tylko raz widziałem wolną różową (z darem w postaci bąbelka). W tym roku zatrudnia jeszcze 3 osoby i jestem pewien, że wszystkie będą zajęte. Jak nie ogarnąłeś w szkole średniej to raczej koniec.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: bo baby wbrew temu co się mówi o wage gap - są lepiej wykształcone i szybko łapią się pracy biurowej w korpo. One nie pójdą do zwykłej roboty do sklepu, czy do fabryki. Zwłąszcza te z większych miast. Ja pomimo doświadczenia szukam takiej pracy i nic nie mogę znaleźć od roku.
  • Odpowiedz