Wpis z mikrobloga

orientuje się ktoś co się dzieje w przypadku jeżeli podpiszę umowę o pracę na czas nieokreślony z terminem rozpoczęcia pracy za miesiąc, po czym do czasu rozpoczęcia pracy rozmyślę się i będę chciał zrezygnować? normalnie obowiązują dwa tygodnie wypowiedzenia od początku miesiąca następującego po dacie złożenia wypowiedzenia? Co jeśli wypowiedzenie złożę 30 a pracę mam zacząć 15 następnego miesiąca? #pytanie #pytaniedoeksperta #praca #prawo #prawopracy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oake: składasz wypowiedzenie

normalnie obowiązują dwa tygodnie wypowiedzenia od początku miesiąca następującego po dacie złożenia wypowiedzenia?

nie tak działa wypowiedzenie tygodniowe, to o czym piszesz to wypowiedzenie w miesiącach
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Adams_GA: czyli jeżeli obowiązuje mnie dwutygodniowy okres wypowiedzenia, to liczę go od początku tygodnia (a nie miesiąca) następującego po tygodniu, w którym złożyłem wypowiedzenie?
  • Odpowiedz
@Oake:

Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.


Liczysz dwa tygodnie od złożenia i przedłuża się do najbliższej soboty. możesz ewentualnie policzyć z drugiej strony sobota - sobota za 2 tygodnie.
  • Odpowiedz