Wpis z mikrobloga

@SorosSugarDaughter: ja lubię stare zdjęcia najbardziej z mojego miasta i uwielbiam to że kiedyś wszystko było planowane żeby było elegancko, ładnie no i trochę też na pokaz ale wszystko wg jakiegoś planu, zamysłu a teraz to wszystko tak o byle napchać jak najwięcej
  • Odpowiedz
@bArrek: Nie było. Wiele domów nawet nie miało żadnych projektów budowalnych. Ktoś sobie stawiał dom i stodołę pośrodku niczego.
Ergonomiczne projektowanie jest teraz. Można się niezgadzać i narzekać że kiedyś to było, ale taka prawda ¯\(ツ)/¯

Jest byle napchać, bo nie ma miejsca. Gdyby wcześniej przewidywano takie rzeczy nie byłoby np. korków bo wąskie ulice nie byłyby wymuszone przez ciasną zabudowę.
  • Odpowiedz
@SorosSugarDaughter: no to jeszcze zależy o jakich dawnych czasach mówimy. To o czym piszesz to xix wiek albo i wcześniej a w okresie międzywojennym lub po drugiej wojnie jak były budowane całe osiedla to z pomysłem, budynki dla zarządu w rzadszej zabudowie a dla pracownikowi nieco dalej i już gęściej. W późniejszym czasie też widać szczególnie z satelity jak to wszystko się układa w jedną całość i widać zamysł
  • Odpowiedz