Wpis z mikrobloga

Ostatnio wracałem z #madera do Katowic przez #wizzair. Lot był opóźniony ok. 20 godzin (miał być o ok. 19:40, a był następnego dnia o ok. 15:40). Powodem były duże wiatry. Przed podróżą wykupiłem również ubezpieczenie w #ergo. Nie chciałem nocować na lotnisku, więc na szybko ogarnąłem hotel za 80 euro. W związku z tym mam pytania:
1. Czy wizzair w takiej sytuacji zwraca kasę za transport + hotel + jedzenie + jakieś dodatkowe odszkodowanie?
2. Czy jak wizzair mi odda coś kasy, to ubezpieczyciel dodatkowo też mi coś odda? Wg owu ubezpieczenia, w takiej sytuacji należy się 200 eur

#wakacje #loty #samolot #samoloty #pytanie #podroze #podrozowanie #ubezpieczenie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@becvvv: Wizz air nic Ci nie odda (ewentualnie odda za sam bilet lotniczy, jeśli nie zostanie zrealizowany), bo warunki atmosferyczne to jedna z tych rzeczy, która wyłącza ich odpowiedzialność za odwołanie/opóźnienie lotu.
  • Odpowiedz
  • 0
@tajniak13: To po co by pisali w mailu, że nie ogarnią hotelu, ale możemy zrobić to na własną rękę, a oddadzą kasę? Na ich stronie w zakładce z odszkodowaniami trzeba wybrać, czy odszkodowanie jest z tytułu prawa UE i tam piszą, że nie obowiązuje to w sytuacji, gdy opóźnienie było z powodu złych warunków pogodowych. W przypadku wybrania opcji zwrotów kosztów za nocleg/transport/jedzenie już niczego takiego nie piszą.
  • Odpowiedz