Wpis z mikrobloga

Czy obowiązek zgłoszenia zbycia pojazdu dalej istnieje? Niby takie info znajduje w sieci ale ostatnio byłem zarejestrować samochód, który otrzymałem od ojca i po mojej wizycie w sprawie rejestracji ten pojazd zniknął u niego z wykazu w mobywatel. Nie ma więc jak zgłosić jego zbycia przez apke. Zastanawiam się więc czy urzędniczka sama to ogarnęła za jednym zamachem czy może już teraz nie ma rady i po prostu nie można zrobić tego online tylko trzeba dymać do urzędu.
#motoryzacja #prawo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vateras131: jeżeli samochód został już przerejestrowany to znika z mobywatela ale dalej masz obowiązek zgłoszenia zbycia pojazdu, jak byłem wygłosić swoje byłe auto to urzędniczka mi mówiła że już ma 3 właściciela nawet.
  • Odpowiedz
O, to ja nie zgłosiłem zbycia pojazdu z tego powodu co wyżej u kolegi.
Jak chciałem zgłosić przez internet, to nie miałem opcji wyboru pojazdu, bo zniknął już z mojego konta i po prostu tego nie zrobiłem
  • Odpowiedz
  • 0
zbycie zgłoś przez gov pl - jest darmowe. Nie musisz jeździć po urzędach


@Alter_Konto:
No próbowaliśmy przez mobywatel.gov.pl i tam tego pojazdu już nie ma więc nie ma jak zgłosić zbycia ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Alter_Konto:

No próbowaliśmy przez mobywatel.gov.pl i tam tego pojazdu już nie ma więc nie ma jak zgłosić zbycia ¯\(ツ)/¯


@vateras131: Jak wchodziłem przez stronę mając taką sytuację że auto zniknęło (kupujący zdążył już przerejestrować) to znalazłem gdzieś formularz w którym dało się wszystko wpisać z palca i zeskanować umowę k/s na potwierdzenie, poszukaj. Bo jak wyżej wspomniano mimo że pojazd zniknął to obowiązek zgłoszenia nadal jest.
  • Odpowiedz
@Krzemol formularz jest dostępny jeśli wybierzesz opcję że nie jesteś właścicielem zbywanego pojazdu. Wypełniasz, dodajesz wymagane pliki, podpis profilem zaufanym i to wszystko
  • Odpowiedz