Wpis z mikrobloga

prosili o wyrozumienie bo przyuczają dopiero pizzermana


@Bakardi: Znaleźć w Polsce w 2024 kogoś, kto w życiu pizzy nie widział, to niezły wyczyn, chyba go pod lodowcem znaleźli.

  • Odpowiedz
@przemek6085: Ja ostatnio zrobiłem pizze na patelni. Ciasto z wysoką hydracją, nie wyrabiane a składane, na patelnie a patelnia do piekarnika. Chrupie jak guseppe tylko w smaku lepsza.
  • Odpowiedz
  • 1
@Iudex @wcaleniepchamsiewmultikonto ciężko mi ocenić jakie są idealne boki, musiałbym chyba zjeść kilka różnych pizz z rzędu żeby tak stwierdzić, które mi najlepiej podchodzą :D pewnie z profesjonalnym sprzętem można by zrobić lepiej, ale te są całkiem ok, na pewno nie zniechęcają do zjedzenia, a jak się podleje ostrą oliwą to super wchodzą :D
Robione w zwykłym piekarniku ustawionym na max (jakieś 275-300C), na kamieniu do pizzy, z krótkim dogrzaniem
  • Odpowiedz
@przemek6085 ogólnie super wiadomo, ale sera coś mało i za mocno spieczony. Ciasto pomarszczone, więc coś przy wyciąganiu kulek lub formowaniu placków ci się pogniotlo, zgadza się? Ale z taką pizza jest o tyle dobrze, że i tak zawsze się bronią smakiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@zasadzka01 no ten ser mi się trochę przypala od góry, ale idzie to szybciej niż samo ciasto, więc nie wiem czy mogę to poprawić, może musiałbym bardziej w płaskich plastrach kłaść, ale wtedy wydaje mi się, że wtedy bardziej się topi w sosie, więc wolę robić takie rwane kawałki tej mozzarelli
A z ciastem to trudno powiedzieć, ale możliwe, że tak było :D
  • Odpowiedz
@przemek6085 no to najpierw placka z samym sosem wrzuć do piekarnika na 2 minuty, wyciągnij i dopiero nałoz składniki. Na rantach widać zmarszczki, wiec ci się gdzieś pogniotlo. Chyba z pół roku pizzy nie robiłem, muszę się zabrać za to.
  • Odpowiedz