Wpis z mikrobloga

@Mr_Swistak: Nikt kto potrzebuje na już sprzedać mieszkania nie winduje jego ceny. Wynajmujesz mieszkanie, co miesiąc wpada czynsz, wystawiasz na sprzedaż za 100k więcej niż warte i czekasz na frajera a przez ten czas hajs i tak z niego leci
  • Odpowiedz
@GOHAN: Frajera bedziemy szukać 300lat a do tego czasu mamy niesamowity zwrot 2-3% rocznie z inwestycji 800+k i do tego ryzyko że najemca przestanie płacić i jesteśmy 5 lat z niesprzedawalnym mieszkaniem z którego nic nie mamy.
Biznes jak nie wiem.
  • Odpowiedz
@GOHAN Dokładnie!! A dla lepszej stopy zwrotu co kilka m-cy oferta plus 5% w górę. Te głupki nie rozumieją że zysk zależy tylko od ciebie!!! Jak potrzebujesz lepszego zysku z inwestycji to po prostu po pół roku ofertę wystawiasz plus 8% zamiast plus 5%. No nie da się stracić, mordo
  • Odpowiedz
@jamajskikanion: Wszyscy macie genialne rady dla ludzi, którzy mają mieszkania, wynajmują mieszkania i sprzedają mieszkania, tylko to nie jesteście wy ( ͡º ͜ʖ͡º)

@quercy: Wszyscy sprzedają mieszkania po cenach, które wy uważacie za nierealne i to wszyscy nie mają racji tylko wy ją macie xD

@Bertoos: Nie bardzo rozumiem, jesteś w stanie mi gdzieś pokazać nasilone jojeczenie landlordów, że mieszkania się
  • Odpowiedz
Wynajmujesz mieszkanie, co miesiąc wpada czynsz, wystawiasz na sprzedaż za 100k więcej niż warte i czekasz na frajera a przez ten czas hajs i tak z niego leci


@GOHAN: i ten najemca daje oprowadzać wycieczki oglądających po swoim mieszkaniu? bo bez tego można nie wystawiać bo i tak nikt na zdjęcie nie kupi. Czy ten najemca jest z nami w pokoju?
  • Odpowiedz
@d3n3b: Masz jakieś statystyki ? #!$%@? wie ile jest i czego. A to co napisałem to tylko przykład, pustostan też można sprzedawać jak ci się pod dupą nie pali.
  • Odpowiedz
@GOHAN Mam ci pokazać dowody anegdotyczne bo powszechnie dostępne dowody na hamowanie cen mieszkań i potencjalną zmianę trendu - powszechny brak zdolności kredytowej i rosnące ilości ofert na portalach ogłoszeniowych, wszechobecne na światowych rynkach spadki cen nieruchomości- to dla ciebie zbyt mało? Poza tym, ja zupełnie o czymś innym pisałem i szkoda że się nie odniosłeś do tego. Do tego, że wartość twojej nieruchomości jest wirtualna tak długo, jak jej nie
  • Odpowiedz
@Bertoos: Ale człowieku, ja napisałem, że nikt kto potrzebuje sprzedać mieszkanie na już nie wystawia go po zawyżonej cenie. Jak mieszkanie jest wystawione po zawyżonej cenie to zwyczajnie znaczy, że sprzedawcy wcale się nie spieszy z jego sprzedaniem bo nie ma takiej potrzeby. To jedynie wasze życzeniowe myślenie aby sprzedawcy urealnili swoje ceny żebyście mogli już teraz kupić po normalnej cenie bo logicznym jest, że jak cena jest wygórowana to
  • Odpowiedz
@GOHAN: a ja napisałem, że jak ktoś chce sprzedać nieruchomość to jej w tym samym czasie nie wynajmuje, bo to niepotrzebne komplikacje.
  • Odpowiedz
@quercy: A to już kwestia czyjegoś świadomego wyboru, ja to podałem jako przykład, nie musi to być wcale na porządku dziennym.
  • Odpowiedz
@GOHAN: To po co w ogóle sprzedawać? Można wirtualnie założyć, że mieszkanie będzie warte 10 milionów za 10 lat i też trzymać, a jak w tym czasie wartość nieruchomości zleci faktycznie z 600k, do 250k? No to nic nie szkodzi, można dalej trzymać i dalej hajs z najmu wpada xD
  • Odpowiedz