Wpis z mikrobloga

Mireczki, wiecie coś o stanie powietrza na Nowej Ziemi w Rosji?

Od kilku dni użytkownicy forum popularnego serwisu pogodowego Windy.com zastanawiają się co się tam wydarzyło. Przekroczone są normy CO, PM2,5, aerozoli, NO2, SO2 czy ozonu. Dowody tutaj - https://community.windy.com/topic/36061/what-s-going-on-in-the-novaya-zemlya-archipelago/5

Dla przykładu:
w Polsce stężenie dobowe ma nie przekraczać zdaje się 15 µg/m3, a tam było +-5000 (!!!!) PM2.5
Tlenek węgla - stężenie tam ponad 30000, tymczasem przy 300 boli cie głowa.
O3 - najwyższe dopuszczalne stężenie ozonu w miejscu pracy wynosi 0,1 mg/m³, tam w powietrzu było 900
i tak dalej, i tak dalej...

W poprzednim znalezisku (niedawno usuniętym przez moderacje wypoku) pojawiały się głosy, że w okolicy są zarówno fabryki/huty, jak i terminal LNG oraz poligon atomowy. No i jest też park narodowy ;)

Każdy może sam sobie poklikać warstwy i zobaczyć jak to obecnie wygląda, zostawiam link:
https://www.windy.com/pl/-st%C4%99%C5%BCenie-CO-cosc?cosc,72.790,64.160,3,i:pressure

#rosja #krakow #smog #przyroda #afera
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sznioo szukałem w necie i nic, tylko o jakims wulkanie pisza ale to kompletnie nie to miejsce. Pytanie czy takie anomalie występowały tam wcześniej? Ktoś sledzi takie info na windy ?
  • Odpowiedz
  • 3
Ze zwykłych zdjęć satelitarnych niby nie widać żadnych dymów (pic rel z wczoraj).
Sejsmografy (przynajmniej te dostępne, darmowe na które trafiłem w necie) nie zarejestrowały żadnych drgań. Europejskie stacje pomiarowe promieniowania o niczym nie mówią, ale wiatr swoje robi i do Europy nic nie dotarło (jeszcze?). Ruskich stacji pomiarowych nie ma albo milczą.
Teren pokryty jest obecnie w dużej części grubą warstwą śniegu/lodu, pożary drzew tam nie występują bo w sumie nie
alwykop - Ze zwykłych zdjęć satelitarnych niby nie widać żadnych dymów (pic rel z wcz...

źródło: satelit

Pobierz
  • Odpowiedz
@alwykop tez szukałem i cisza. Ten gosc z x twierdzi ze mieli robic próbę pocisku z napędem atomowym, moze cos nie pykło i jara sie - stad tyle CO w powietrzu? Ale ten radar pożarów też nic tam nie pokazuje... Cholernie ciekawa sprawa
  • Odpowiedz
@xyz_xyz Nowa Ziemia - Skażenie radioaktywne czy napędzanie strachu?

Nie chcieliśmy zajmować się tym tematem, ponieważ nic nie wskazuje na ten moment by był on powiązany z naszą tematyką. Jednakże tak nas bombardujecie pytaniami o to, co się stało i czy przypadkiem nie wystąpiło skażenie radioaktywne w północnej Rosji, że postanowiliśmy bliżej się przyjrzeć tej sprawie.

☢️ Najważniejsze: nie ma żadnych danych wskazujących na to, by do atmosfery miały uwolnić się tam radioaktywne pyły. Nie da się jednak również zaprzeczyć, by ich tam nie było, bo o ile Europa jest cała zasiana stacjami dozymetrycznymi o tyle w Rosji prawie ich nie ma bądź nie działają. Najbliższa stacja z której dane są udostępniane znajduje się... 700 kilometrów na południe od Nowej Ziemi
  • Odpowiedz
  • 0
@mistyfikacjaX: Twoja hipoteza mnie do mnie nie przemawia, spróbuj mocniej uargumentować i wyjaśnij co wrzuciłeś.

mój kontargument na Twój wpis jest w załączniku.
no tak już wyglądają 'zdjęcia satelitarne' publikowane w aplikacjach że na pewnej wysokości się kończą i nie są pokazywane, tak jak np okolice koła podbiegunowego są pomijane lub północne fiordy Skandynawii. zwykłe koszty i zyski

JEŚLI ktoś chce sprawdzić foty z satelity dla całego globu, to nie
alwykop - @mistyfikacjaX: Twoja hipoteza mnie do mnie nie przemawia, spróbuj mocniej ...

źródło: niedzielaO11

Pobierz
  • Odpowiedz