Wpis z mikrobloga

Chciałbym założyć sobie monitor energii, nie wiem jakie rozwiązanie wybrać w tym przypadku, zamel mew-01 czy jakiś inny? Te na zasadzie przekładników wydają się mało inwazyjne. Miejsca w szafie mam jeszcze dużo, na zdjęciu 1/4 ale nie chciałbym robić jakiś dużych modyfikacji obecnej instalacji. #elektryka
Nikoks - Chciałbym założyć sobie monitor energii, nie wiem jakie rozwiązanie wybrać w...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Nikoks mew-03 jak chcesz na 3 fazy, loguje przez wifi, można zrobić bez chmury bo wysyła protokołem mqtt, zainstalowałem sobie coś takiego i dziadka bardzo dobrze, lubię to w homeassistant. Łucznik jest dwukierunkowy czyli jak masz pv to zobaczysz ujemna moc :-) Loguje dużo parametrów, moc, energię, napięcie, power factor, częstotliwość. Te z przewodnikiem nie są super dokładne ale w zupełności wystarczające. Włączenie odbiornika o mocy 20-50W jest dobrze widoczne.

W
  • Odpowiedz
  • 0
@kwanty miejsce znajdę :D oczywiście na trzy fazy chce, taka dokładność jak mówisz jest wystarczająca, chce się pobawić i zobaczyć czemu takie rachunki za prąd płacę ogromne, a wykresiki w telefonie są fajniejsze niż suche liczby na jakimś ekranie LCD
Nikoks - @kwanty miejsce znajdę :D oczywiście na trzy fazy chce, taka dokładność jak ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Nikoks łoo panie... na bogato z tym ogrzewaniem rynien :-) znam taka sytuacje, że to było włączone cały rok... gdzieś w biurze więc w rachunkach nie było widać a ktoś wypatrzył, że kabelek przy rynnie zawsze szybko wysycha po deszczu :-)

Anyway, nada się, logowanie masz co 1-3 sekundy więc w czasie rzeczywistym to zobaczysz. U mnie na wykresach ładnie widać jak się nocą włącza kompresor lodówki i zamrażarki.

Mój baseline
  • Odpowiedz
Witaj, ja ze swojej strony poradzę Ci MEW-01. Jeżeli bezprzewodowo (Wi-Fi) to MEW-01, jak przewodowo to MEW-02 wówczas możesz użyć przewodu ethernetowego. Monitor jest trójfazowy, a dostęp odczytów w aplikacji, kokpicie lub zewnętrznym sofcie, które sobie możesz podłączyć przez API lub MQTT. Można sobie ustawić alerty i zaprogramować reakcje. Polecam
  • Odpowiedz